Velmi vyrovnané utkání nakonec končí výhrou Španělek o jediný bod a to znamená jediné, titul Mistryň Evropy poputuje právě do Španělska. Domácí Francie tak bere stříbro. Je to ale jenom sport a vyhrát může vždy jen jeden tým. Hráčky ve žlutých dresech tak prošly šampionátem bez ztráty jediné kytičky. Gratulace vítězi a čest poraženému.

To je pro tuto chvíl ode mě všechno. Přeji hezký zbytek neděle a při dalších online přenosech nashledanou.
40:00
39:59
Grudaová dává poslední koš šampionátu, ale Francii to není nic platné. Utkání totiž končí. (70:69)
39:51
Oba trenéři střádají taktické plány a nyní si oddechový čas berou trenéři Francie. (70:67)
38:13
Dumercová dává důležitou trojku! (68:67)
36:19
Proměňuje oba. Vedení je zpět na straně Španělska. (65:63)
36:19
Lyttleová dva trestné hody. (63:63)
35:53
Se štěstím dává dvojku Ndongueová a je to zase vyrovnané. (63:63)
33:58
Oba proměňuje a je znovu vyrovnáno. (61:61)
33:58
Yacoubouová dva trestné hody. (61:59)
33:48
Kroky Torrensové. U míče jsou Francouzky. (61:59)
33:15
Další dva body Grudaové. (61:59)
33:00
Oddechový čas pro hosty. (61:57)
32:16
Grudaová přidává další dva body pro Francii. (61:57)
31:48
Znovu úspěšná Dominguezová, tentokráte střelou za dva body. (61:55)
31:13
Xargayová po skvělé přihrávce od Lyttleové dává trojku. (59:55)
30:45
Znovu je skóre jak na houpačce. Dominguezová dává trojku a je to její tým, kdo otáčí stav skóre. (56:55)
30:27
Lyttleové střela se protočila kolem obroučky a nakonec v koši neskončila. (53:55)
29:59
V samotném závěru třetí čtvrtiny ještě proměňuje dvojku Ndongueová a Francouzky tak zase vedou. Utkání je opravdu velmi vyrovnané a bude to zřejmě boj až do poslední minuty. (53:55)
28:09
Oba proměňuje a znovu její tým vede. (52:51)
28:09
Xargayová dva trestné hody. (50:51)
26:59
Kdo jiný než Torrensová se v nájezdu prosazuje za dva body. (50:51)
26:42
Už to ale opět neplatí, Grudaová dává dvojku. (48:51)
26:20
Lyttleová dává dva body a znovu se skóre otáčí. (48:49)
26:03
Míč mají Španělky. (46:49)
25:36
Oddechový čas pro domácí. (46:49)
25:28
Lawsonová za tři body a Francie vede. (46:47)
25:03
Po neúspěšné střele Gilové se k míči dostaly Francouzky a míří do útoku. (46:44)
24:12
Xargayová ale na druhé straně dvojkou strhává opět vedení na stranu Španělska. (46:44)
23:54
Gomisová za tři body úspěšná a stav je opět srovnán. (44:44)
22:11
Další trojka z rukou Torrensové. (43:39)
21:55
Do koše mířil jen jeden trestný hod. (40:39)
21:55
Yacoubouová další dva trestné hody. (40:38)
21:52
Na druhé straně ale znovu úřadovala Torrensová, která dává další dvojku. (40:38)
21:26
Proměňuje jeden a je vyrovnáno. (38:38)
21:26
Yacoubouová dva trestné hody. (38:37)
21:05
Yacoubouová ale také dává dvojku a znovu je to jen o jeden bod. (38:37)
20:32
Torrensová proměňuje svůj nájezd pod francouzský koš. (38:35)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Španělky se dokázaly dostat do vedení, dokonce dvouciferného. Jenomže Francouzky dokázaly náskok soupeřek stahovat a po poločase jsou jim tak na dosah jediného bodu. Je k vidění basketbal hodný finále, který se divákům musí líbit. Třetí čtvrtina začne přibližně ve 21:00 hodin.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:53
Oddechový čas pro domácí. (36:35)
19:53
Miyemová trestá chybu Španělek, které zbytečně přišly o míč. Pod košem se za dva body nemýlí. (36:35)
19:29
Yacoubová se trefuje za dva body a Španělky vedou už jen o tři body. (36:33)
18:50
Gomisová dává dvojku z velké vzdálenosti. Francouzky tak znovu snižují na pět bodů a jsou tak Španělkám na dosah. (36:31)
18:09
Tchatchouangová dva trestné hody. (33:27)
17:55
Další trojka Torrensové. (33:27)
17:37
Grudaová dobře zblokovala Lyttleovou. U míče však zůstávají Španělky. (30:27)
16:50
Palauová dva body ze střední vzdálenosti. (30:27)
16:11
Po ní se ale prosadila za dva body Lyttleová a vedou zase Španělky. (28:27)
15:47
Grudaová přidává další dva body a Francouzky tak otáčí stav utkání ve svůj prospěch. (26:27)
14:28
Dává ale pouze jediný trestný hod. (26:23)
14:28
Ndongueová dva trestné hody. (26:22)
14:16
Další body mohla přidat Dumercová, míč však po její střele jen orazítkoval obroučku. (26:22)
13:47
Dumercová dává další trojku a Francouzky tak snižují na rozdíl čtyř bodů. (26:22)
13:21
K vidění byla série nepřesností na obou stranách. Nyní jsou u míče Francouzky. (26:19)
12:58
Oddechový čas pro domácí. (26:19)
12:57
Další dvojku přidává Grudaová. (26:19)
12:31
Také Dumercová se dokázala zapsat tříbodovým košem. (26:17)
12:07
Míč mají Francouzky. (26:14)
11:31
Torrensová dává svou druhou trojku v dnešním utkání. (26:14)
10:48
Grudaová také za dva body úspěšná. (23:14)
10:25
Limaová doklepla do koše neúspěšný pokus Torrensové. (23:12)
09:59
V samotném závěru první čtvrtiny proměňuje trojku Palauová, kterou výborně našla Torrensová. (21:12)
09:37
Proměňuje však pouze jediný. (18:12)
09:37
Lyttleová dva trestné hody. (17:12)
09:06
Jenže i Limaová se střelecky prosazuje, její koš má hodnotu dvou bodů. (17:12)
08:45
Grudaová se znovu prosazuje a dává dvojku ze střední vzdálenosti. (15:12)
07:34
Na druhé straně se prosazuje za dva body Lyttleová. (14:8)
07:13
Střela Yacoubouové obkroužila obroučku španělského koše, míč si do něho ale cestu nenašel. (12:8)
06:51
Limaová dostala skvělou přihrávku od své spoluhráčky a v těsné blízkosti koše se nemýlí. (12:8)
06:16
U míče jsou Španělky. (10:8)
05:25
Tchatchouangová proměňuje svůj dvojkový pokus. (10:8)
04:21
Dominguezová uklidila do koše skvělou přihrávku od Torrensové. (10:6)
03:52
Jenomže Lyttleová se pod košem znovu nemýlí a Španělky tak opět vedou. (8:6)
03:42
Gomisová dvojkou znovu srovnává stav skóre. (6:6)
03:12
Trojkou se také prosazuje Torrensová. (6:4)
02:55
Ale Grudaová se nemýlí pod košem a dává dvojku. (3:4)
02:31
Lyttleová trojkou otáčí stav skóre. (3:2)
02:02
Dumercová zkoušela dvojku z větší vzdálenosti, Lyttleová ale dokázala dobře její střelu zblokovat. (0:2)
01:29
Španělkám se zatím nedaří vyzrát v útoku nad Francií, ta zatím velmi dobře brání. (0:2)
00:34
Gomisová dává první dvojku utkání. (0:2)
00:02
U míče jsou Francouzky. (0:0)
00:01
Hráčky jsou už na palubovce a právě dozněly hymny obou zemí. Utkání tak za malou chvilku začne.
O tom, kdo nakonec finálový zápas zvládne lépe a získá tak zlaté medaile, se dozvíme dnes v pozdních večerních hodinách. Pokud nemůžete utkání sledovat v televizi, je pro Vás samozřejmě připraven online přenos, kterým Vás budu provázet.

Vzájemné zápasy

Vzájemná utkání za poslední čtyři roky jsou vyrovnaná. Oba týmy se spolu totiž utkaly čtyřikrát a každý z nich bral po dvou vítězstvích. To nejčerstvější zní lépe pro Francii, kdy před zahájením Mistrovství Evropy v přátelském utkání zvítězily Francouzky 67:56. Takový výsledek se ale nesmí brát příliš vážně, protože oba týmy nehrály v plných sestavách a trenéři zkoušeli i hráčky, které tolik času na palubovce nestráví. Tým Francie ale bude mít obrovskou výhodu početného publika, které je za výhrou zcela jistě požene svými hlasivkami a bude mu tak šestým hráčem na hřišti.
Francie

I domácí Francie je na tom doposud výborně. Jako favorit celého Mistrovství Evropy a také díky pořadatelství nechtěly hráčky Francie nic ponechat náhodě a svým fanouškům tak žádné překvapení v podobě neúspěchu nepředložily. Naopak jim svým výkony dělajíí jen radost a dnes se pro ně ale také samozřejmě pro svou zemi pokusí opět neprohrát a získat tak kov nejcennější. Nebude to ale nic jednoduchého, protože stejně tak si chtějí počínat i Španělky.
Španělsko

Jak již bylo zmíněno, Španělky prochází turnajem jako nůž máslem a ani jenou ještě neprohrály. Ve čtvrtfinále se staly také přemožitelkami týmu Česka, který sice bojoval o vítězství, ale ani naše reprezentantky jim vítězné tažení nepřekazily. Vítězství Španělska dokonce dirigovaly dvě hráčky, které nastřílely nejvíce bodů svého týmu. A sice Torrensová a Lyttleová. Obě se dostaly dokonce přes dvacetibodovou hranici v tomto čtvrtfinále a Španělsku tak výrazně pomohly k postupu do semifinále.
Dobrý večer z basketbalového Mistrovství Evropy, které se koná ve Francii. Dnes budeme sledovat nejlepší dva týmy, které se do finále probojovaly. Týmy, které dosud na šampionátu nezaváhaly a ani jednou neprohrály. Dnes ale jeden druhému vystaví první porážku, neboť vítěz může být jen jeden. O které celky se jedná? Není to nikdo jiný než domácí Francie a také Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.