Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou!

Kathrin Ressová (ITA) – 11 doskoků
Tijana Krivačevićová (HUN) – 8 doskoků

Maddalena Gaia Goriniová (ITA) – 2 asistence
Nora Nagyová-Bujdosová (HUN) – 4 asistence
Velmi dramatický zápas je tedy u konce a z postupu se radují hráčky Itálie. Ty se sice díky druhé čtvrtině dostaly do vedení, ale následně vůbec nezvládly třetí část. Před poslední čtvrtinou dokonce musely dotahovat ztrátu šesti bodů, nicméně podařilo se jim to a nervózní závěr zvládly lépe než Maďarky. Ty měly poslední útok, avšak Vanderslootová nepřihrála přesně a dále jde tedy Itálie.

Celkově byl ale zápas plný nepřesností a oba týmy se hodně trápily v zakončení. Itálie ani Maďarsko dokonce nepřekročilo hranici 40% úspěšnosti při hodech za dva body. Výsledkem je tedy velmi chabé skóre 49:48, nicméně na to se historie ptát nebude.

39:55
Jenže Courtney Vanderslootová to také vůbec nezvládla. Nepřesná přihrávka pouhých pět sekund před koncem teď Maďarsko připravuje o možný postup do čtvrtfinále. (49:48)
39:47
Fegyvernekyová sáhla k faulu, nicméně Sottanaová neunesla tlak a nedala ani jeden trestný hod. (49:48)
39:42
Sottanaová minul tříbodový pokus, ale Krivačevićová se po doskoku provinila velkou nepřesností. (49:48)
39:35
Oddechový čas pro Itálii. (49:48)
39:12
Maďarky si znovu pomohly útočným doskokem, ale Vanderslootová se poté netrefila za dva body. (49:48)
38:52
Raksányiová trefila šestku. Minutu před koncem řádné hrací doby je tady rozdíl jednoho bodu. (49:48)
38:52
Špatně to nyní udělala Dottová. Po jejím technickém faulu uvidíme trestný hod Maďarska a to bude navíc útočit. (49:47)
38:43
Neuspěla nyní Nagyová-Bujdosová, ale díky skvělé Krivačevićové mají míč nadále hráčky Maďarska. (49:47)
38:23
Dottová to dokonce zkusila za tři body, nicméně míč se nevešel do obroučky. (49:47)
37:59
Zsofia Fegyvernekyová dala jen jeden trestný hod. Italky mohou odskočit na rozdíl dvou košů. (49:47)
37:59
Na druhé straně budou k vidění také trestné hody. Házet je bude Fegyvernekyová. (49:46)
37:40
Giorgia Sottanaová dala obě šestky. Rozdíl tří bodů už pro Maďarsko není zrovna příjemný. (49:46)
37:40
Zsofia Simonová teď faulem darovala dva trestné hody Sottanaové. (47:46)
37:21
Možností k navýšení vedení pohrdla Dottová. Ani Krivačevićová se ale posléze netrefila. (47:46)
36:43
Oddechový čas pro Maďarsko. (47:46)
36:41
Nyní ale Sottanaová získala míč a Francesca Dottová trefuje za tři body! Před dramatickou koncovkou jdou Italky do vedení. (47:46)
36:13
Italky se samy připravují o možnosti k zakončení. Sottanaová předvedla nepřesnou přihrávku. (44:46)
35:56
Nagyová-Bujdosová dokonce mohla proměnit trojku, čímž by misky vah znovu naklonila na stranu Maďarska. Úspěšná ale nebyla. (44:46)
35:20
Důležitý koš nyní proměňuje Raksányiová, která tak Italky nepouští do vedení. (44:46)
34:54
Cecilia Zandalasiniová jednoznačně táhne Italky a z trestných hodů přidává další dva body. (44:44)
34:54
Faulem se provinil Zeleová. K vidění budou dva trestné hody Zandalasiniové. (42:44)
34:48
Vanderslootová naopak neuspěla a Italky tak mohou vyrovnat. (42:44)
34:21
Střelecké nemohoucnosti Maďarek využívá Zandalasiniová. Další úspěšná trojka italské reprezentace. (42:44)
33:39
Dvoubodový hod teď netrefila Nagyová-Bujdosová, nicméně ani Sottanaová tentokrát nebyla úspěšná. (39:44)
32:58
Jakoby mě Sottanaová vyslyšela. Úspěšná trojka dostává skóre na rozdíl pěti bodů. (39:44)
32:49
Stále se hráčky nemohou chytit. Především jsou to ale Italky, které potřebují výrazný bodový příliv. (36:44)
31:56
Na druhé straně ale pokusem za tři body neuspěla Courtney Vanderslootová. (36:44)
31:39
Italské hráčky jsou ale v útoku ve velkých problémech. Chyby se dopustila Dottová. (36:44)
31:35
Navíc sice Hatarová získala jeden trestný hod, ale ten neskončil v místě určení. (36:44)
31:35
Vanderslootová sice neuspěla, ale Bernadett Hatarová již po doskoku ano. (36:44)
30:48
Bernadett Hatarová ale okamžitě odpovídá. Znovu je k vidění rozdíl šesti bodů. (36:42)
30:32
Solidní vstup do poslední čtvrtiny ze strany Itálie. Dvoubodovým hodem uspěla Zandalasiniová. (36:40)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (34:40)
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (34:40)
29:55
Fegyvernekyová pohrdla navýšením maďarského vedení. (34:40)
29:38
Alessandra Formicaová však využila pouze jednu šestku. (34:40)
29:38
Právě Tijana Krivačevićová si ale tentokrát pomohla faulem. (33:40)
29:23
Výborně hrající Krivačevićová trefila oba trestné hody. Maďarsko vede o sedm bodů. (33:40)
29:23
Tijana Krivačevićová byla dvakrát faulována a po druhém přestupku soupeřek už bude házet dvě šestky. (33:38)
28:51
Další smazání náskoku ale Maďarky rozhodně nechtějí dopustit. Znovu dva body z ruky Krisztiny Raksányiové. (33:38)
28:28
Sottanaová však velmi rychle vrací skóre na rozdíl tří bodů. (33:36)
28:17
Naopak Krisztina Raksányiová přidává dva body na konto Maďarska. Zdá se, že před poslední čtvrtinou budou mít navrch právě Maďarky. (31:36)
27:55
Italský zmar nyní další nepřesností potvrzuje Zandalasiniová. (31:34)
27:49
Nic kromě hromadného střídání teď nesledujeme. Ve 28. minutě zápasu se ani jeden z týmů nedostal přes 40 bodů a to je opravdu chabá bilance. (31:34)
27:05
Také Simonová se ale dopustila nepřesnosti. Těch je opravdu hodně. (31:34)
26:43
Crippaová dlouho držela míč a ten nakonec ztratila. Dopředu se řítí Zsofia Simonová. (31:34)
26:29
Před chvílí faulovaná Sottanaová ale netrefila tříbodový hod. (31:34)
26:15
Fegyvernekyová si při bránění Sottanaové pomohla faulem. (31:34)
25:44
Hatarová sice minula, ale následně se nepřesnosti dopustila Cecilia Zandalasiniová. (31:34)
25:22
Sottanaová se netrefila. Po doskoku Nagyové-Bujdosové může dojít k navýšení maďarského vedení. (31:34)
25:02
A TIjana Krivačevićová přidává další dva body Maďarska. Italské hráčky jsou momentálně úplně ze hry. (31:34)
24:26
Zsofia Simonová ale okamžitě kontruje úspěšným hodem za tři body! Maďarsko jde po dlouhé době do vedení. (31:32)
23:53
Až nyní Italky ukončují svůj střelecký půst. První italské body ve třetí čtvrtině trefuje Sottanaová. (31:29)
23:43
Oddechový čas pro Itálii. (29:29)
23:40
Navíc se po rychlé akci prosazuje Medgyessyová a máme tak vyrovnáno. (29:29)
23:14
Tentokrát se Krivačevićová objevila v pozici nahrávající a Nagyová-Bujdosová proměňuje trojku! (29:27)
22:52
Krivačevićová proměňuje dva trestné hody. Maďarky se tak pomalu, ale jistě dostávají na dostřel. (29:24)
22:37
Hra je nadále plná nepřesností. Za necelé tři minuty třetí čtvrtiny jsme viděli pouze jeden jediný bod. (29:22)
21:55
Znovu přichází jen nepřesný pokus jedné z Maďarek. (29:22)
21:42
Tijana Krivačevićová míjí dvoubodový pokus. Ani Italky však v ofenzívě momentálně nezáří. (29:22)
21:06
Goriniová se ale prezentovala velmi nepřesnou přihrávkou. (29:22)
20:51
Na obou stranách byly k vidění nepřesnosti v ofenzívě. Navýšit vedení může Itálie. (29:22)
20:22
A trestný hody Fegyvernekyové vyšel jen jeden. (29:22)
20:22
Dobře si pro dva body šla Fegyvernekyová, nicméně po faulu Goriniové se Maďarky musí spokojit s trestnými hody. (29:21)

Courtney Vanderslootová (HUN) – 2 asistence
Úvodní polovina zápasu je minulostí a blíže k postupu jsou zatím Italky. Ty se sice do tempa dostávaly pomalu, avšak díky výrazně zhoršené střelbě soupeřek se dostaly do vedení. Maďarkám se naopak výrazně nepovedla druhá čtvrtina, ve které vsítily jen sedm bodů a ztratily tak kontakt se soupeřem. Vedení Itálie však není nikterak výrazné.

19:58
Nakonec to jsou ale přeci jenom Italky, kdo vsítil poslední koš této části. Parádní trojku v závěru trefuje Dottová! (29:21)
19:38
S blížícím se závěrem druhé čtvrtiny Italkám zvlhl střelecký prach. Navíc se De Prettová dopustila chyby. (26:21)
19:15
Po nepřesných akcích Itálie ale Tijana Krivačevićová přidává další dva body. (26:21)
18:44
Krivačevićová však proměnila jen jednu nařízenou šestku, čímž svůj tým soupeři příliš nepřiblížila. (26:19)
18:44
Ressová si v souboji s Krivačevićovou pomohla faulem. (26:18)
18:21
Jenže rozházela se Cecilia Zandalasiniová. Další dva body a celkově již desetibodový příspěvek italské hráčky. (26:18)
18:03
Až teď Maďarky uspěly. Hod za dva body proměnila před chvílí zmíněná Vanderslootová. (24:18)
17:28
Další nepřesnost Maďarska. Přerušovaného driblinku se dopustila Courtney Vanderslootová. (24:16)
17:14
Oddechový čas pro Maďarsko. (24:16)
17:12
Navíc nyní uspěla Kathrin Ressová, která Itálii dostává na osmibodové vedení. (24:16)
16:57
Ani Tijana Krivačevićová se nedokázala trefit. Slovenský kouč maďarské reprezentace teď rozhodně nemůže být spokojen. (22:16)
16:37
Na druhé straně ale špatnou přihrávku předvedla Ressová. (22:16)
16:26
Znovu jen nepřesný pokus z rukou Raksányiové. (22:16)
16:18
Maďarky po útočném doskoku nadále pokračují v útoku. Krivačevićová se ale k hodu vůbec nedostala. (22:16)
16:05
Raksányiová doskočila nepřesný hod Nagyové-Bujdosové, ale pak sama nedala trojku. (22:16)
15:35
Jenže maďarské basketbalistky jsou úplně mimo a Zanadalasiniová tak navyšuje vedení Itálie. (22:16)
15:10
Alessandra Formicaová se ale dopustila kroků. Útočí tak opět Maďarsko. (20:16)
14:52
Ani po předchozím oddechovém čase se Maďarky neprosazují. Střeleckým pokusem za dva body neuspěla Fegyvernekyová. (20:16)
14:15
Oddechový čas pro Maďarsko. (20:16)
13:58
Naopak Cecilia Zandalasiniová získává svůj pátý a šestý bod. Itálie vede o dva koše. (20:16)
13:47
Stále je druhá čtvrtina z obou stran plná nepřesností. Takové Maďarky jsou zatím stále jen na dvou bodech. (18:16)
13:08
Italky ale velmi rychle získávají vedení zpět na svou stranu. Do pozice nejlepší střelkyně se dostává Francesca Dottová. (18:16)
12:50
Tijana Krivačevićová využila oba trestné hody a vyrovnává. (16:16)
12:50
A znovu to Vanderslootová udělala skvěle, když obrala soupeřku o míč a Krivačevićová pak byla faulována. (16:14)
12:26
Vandeslootová se ale rychle dostala zpět k míči a Crippaová ji musela zastavit faulem. (16:14)
12:00
Courtney Vanderslootová se pokusila získat vedení Maďarska, nicméně za tři body se netrefila. (16:14)
11:39
Maďarské hráčky se v druhé čtvrtině ne a ne prosadit. Nyní ale chybovala i Goriniová. (16:14)
11:10
Teprve podruhé v utkání se Itálie dostává do vedení. Uspěla totiž Elisa Pennaová. (16:14)
10:57
No a Simonová přidává třetí faul Maďarek v krátkém časovém úseku. Vypadá to na velmi brzké trestné hody Italek. (14:14)
10:47
Další přestupek Maďarek. Během minuty tak maďarské reprezentace předvedla již dva fauly. (14:14)
10:14
A Cecilia Zandalasiniová proměnila obě šestky. Vyrovnáno! (14:14)
10:14
Simonová si velmi záhy po začátku druhé čtvrtiny pomohla faulem, kterým Zandalasiniové darovala dva trestné hody. (12:14)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (12:14)
10:00
První čtvrtina skončila. (12:14)
09:46
Příliš důrazná byla Hatarová, které byl v útočné fázi odpískán nedovolený zákrok. (12:14)
09:31
Jenže v posledních minutách se Italky výrazně zlepšily. Zandalasiniová tak dvěma body zajišťuje rozdíl jednoho koše. (12:14)
09:16
Bernadett Hatarová proměnila jen jednu šestku. Maďarky si udržují náskok. (10:14)
09:16
Hatarová si šla pro dva body, nicméně Masciadriová si v souboji pomohla faulem. (10:13)
09:00
Dottová dokázala využít rychlého zisku míče v podání Crippaové. Znovu je rozdíl tříbodový. (10:13)
08:19
Až teď byly přidány další dva maďarské body. Svůj první koš trefila Zsofia Simonová. (8:13)
08:05
Na rozdíl jednoho bodu mohla snížit Dottová, nicméně za dva body se netrefila. (8:11)
07:51
Maďarky jsou poněkud v útlumu. Vanderslootová sice byla faulována, ale poté se neprosadila Zeleová. (8:11)
07:28
Faul Bernadett Hatarové byl potrestán proměněnou šestkou. (8:11)
07:28
Teď to však Ressová udělala skvěle. Přidala dva body a navíc bude házet trestný hod. (7:11)
07:09
Po zajímavém začátku zápasu se oba týmy jen zřídka prosazují. Netrefila se nyní Rssová a po ní ani Simonová. (5:11)
06:34
Oddechový čas pro Itálii. (5:11)
06:31
Za tři body to ještě zkusila Fegyvernekyová, nicméně ani její hode neskončil v koši. (5:11)
06:13
Italky v útoku opět neúspěšné. Ani Vanderslootová se sice netrefila, ale díky doskoku budou pokračovat Maďarky. (5:11)
05:44
Konečně přichází další body. Na konto Maďarska nyní dva body přidává Vanderslootová. (5:11)
05:36
Dottová sice dokázala doskočit, ale pak se o míč připravily zbytečnou chybou. (5:9)
05:28
Vanderslootová byla faulována, po ní střelou za dva body neuspěla Fegyvernekyová. (5:9)
04:58
Bodový příliv se poněkud zastavil. Dalším faulem si teď ale pomohla Krivačevićová, která se tak dostává do problémů. (5:9)
04:12
Rychlá akce Itálie byla ukončena faulem Tijany Krivačevićové. (5:9)
04:10
Navíc se Nagyová-Bujdosová dopustila chyby, kterou darovala míč Italkám. (5:9)
03:44
Itálie již potřebovala úspěšný pokus a ten také přišel. Zpoza tříbodové čáry se prosadila Sottanaová. (5:9)
03:14
Zsofia Fegyvernekyová zaznamenává své první body v utkání. Dokonce ji do koše spadla trojka! (2:9)
02:58
Raksányiová neuspěla, ale Maďarky míč dokázaly doskočit. (2:6)
02:55
A Sottanaová se navíc dopustila kroků. Dopředu mohou zamířit hráčky Maďarska. (2:6)
02:37
Favorizované Italky se zatím ne a ne chytit. Ressová míjí dobrou pozici. (2:6)
02:16
A také se tak děje. Vanderslootová našla dobře postavenou Krivačevićovou, která přidává další dva body. (2:6)
02:07
Italky se opět neprosadily. Maďarky tak mohou navýšit vedení. (2:4)
01:44
Tijana Krivačevićová nyní hodem z podkošového prostoru zařizuje vedení Maďarska. (2:4)
00:50
K dalšímu střeleckému pokusu se tlačila Fegyernekyová, avšak její akci Zandalasiniová zastavila faulem. (2:2)
00:27
Záhy však přichází odpověď z ruky Vanderslootové. (2:2)
00:15
Naopak Francesca Dottová se po rychlé akci prosazuje. Itálie jde do vedení. (2:0)
00:07
Maďarky vyhrály rozskok, nicméně Nagyové-Bujdosová minula střelu za tři body. (0:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Itálie: Pennaová, Goriniová, Sottanaová, Zandalasiniová, Dottová, Masciadriová, Formicaová, De Prettová, Crippaová, Ressová, Ciniliová, Macchiová

Maďarsko: Fegyvernekyová, Raksányiová, Licskaiová, Simonová, Vargaová, Medgyessyová, Vanderslootová, Krivačevićová, Nagyová-Bujdosová, Dubeiová, Hatarová, Zeleová

Rozhodčí: Jasmina Jurasová (SRB), Sergej Beljakov (RUS), Martins Kozlovskis (LAT).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

26.5.2017 Itálie – Maďarsko 71:62
16.5.2015 Itálie – Maďarsko 62:53
15.5.2015 Itálie – Maďarsko 41:46
MAĎARSKO

Na rozdíl od svých soupeřek mohou Maďarky pouze překvapit. V silné základní skupině se Španělskem, Českem a Ukrajinou se ani neočekával maďarský postup do osmifinále, nicméně díky překvapivému vítězství nad našimi hráčkami se tak nakonec stalo. V obou dalších utkáních sice Maďarsko předvádělo solidní hru, avšak se Španělkami i Ukrajinkami prohrálo více než desetibodovým rozdílem.

NEJLEPŠÍ HRÁČKY TÝMU

Zsófia Fegyvernekyová – 12.3 bodů/utkání
Bernadett Hatarová – 5.3 doskoků/utkání
Courtney Vanderslootová – 4.3 asistencí/utkání
ITÁLIE

Italské reprezentantky dnes rozhodně budou plnit roli favoritek. V základní skupině totiž dokázaly porazit Bělorusko i Slovensko a jediné zaváhání si dovolily se silným Tureckem, kterému podlehly o jediný bod. V přípravě na tento šampionát navíc italská reprezentace odehrála velmi kvalitní utkání s favorizovaným Španělskem či Francií a oba týmy dokázala výrazně potrápit.