To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Nejvíce bodů: Baričová 18 – Ciaková 16
Nejvíce doskoků: Lisecová 9 – Epoupaová, Dumercová 6
Nejvíce asistencí: Oblaková, Lisecová 3 – Dumercová 6
Je konec! Francie se v tomto utkání hodně natrápila a nebyla daleko od porážky. Slovinky předvedly velice sympatický výkon a ještě na konci předposlední minuty vedly. Pak se ale ukázala zkušenost Francouzek s těmito zápasy a vicemistryně Evropy dokázaly výsledek otočit. Skončilo to sice pouze o dva body, ale výhra se počítá.
Konec zápasu. (68:70)
39:59
Oblaková šla pro střelu na výhru, míč ale pouze poskočil na obroučce a hráčky Francie jej pak v poklidu doskočily. (68:70)
39:50
Druhý ano. Slovinsko pospíchá do asi posledního útoku. (68:70)
39:50
První nedala. (68:69)
39:50
Přichází rychlý faul Slovinek, trestné hody provede Skrelová. (68:69)
39:48
Tým Francie si bere oddechový čas. (68:69)
39:48
Oblaková opět minula střelu z dálky, ale Evansová zvládla doskočit a skórovat zblízka. (68:69)
39:41
Oblaková minula střelu za tři body. (66:69)
39:34
Další oddechový čas pro Slovinsko. (66:69)
39:34
Amantová přijala přesnou přihrávku od Tchatchouangové a zpod koše navýšila náskok Francie na tři body. (66:69)
39:14
Amantová zvládla ubránit Oblakovou, Francie má míč ve svém držení! (66:67)
38:51
Michelová proměnila oba pokusy a Francie po delší době zase vede. (66:67)
38:51
Evansová faulovala a Slovinsko si před trestnými hody bere oddechový čas. (66:65)
38:07
Miyemová proměnila obě střely. (66:65)
38:07
Faul na Miyemovou, Francie může v následném útoku vyrovnat. (66:63)
37:45
Další proměněné šestky Francie. (66:63)
37:40
Erkićová svou trefou zase o něco málo navýšila náskok Slovinska, Francouzky budou muset za chvíli začít pospíchat. (66:61)
37:17
Francie dala jeden trestný hod, ten druhý doskočila Evansová. (64:61)
37:02
Barićová je ale teď nezastavitelná. Dostala se pod koš a střelou přes hlavu dala důležité dva body. (64:60)
36:45
Michelová reaguje trojkou. Drama pokračuje. (62:60)
36:29
Proměňuje i šestku a rázem je to o pět bodů! (62:57)
36:29
Barićová podnikla další průnik pod koš, skórovala a navíc byla i faulována. (61:57)
36:02
Začíná nám přibývat chyb v rozehrávce i pod košem. Zřejmě se začíná projevovat nervozita obou týmů. (59:57)
35:37
Jednoduchý koš dává po důrazu i Tchatchouangová, zase je to o dva body. (59:57)
35:23
Zblízka se trefuje Erkićová. (59:55)
35:05
Francie opět snižuje. (57:55)
34:53
Oblaková si odskokem udělala prostor, ale míč pak pouze vyskoćil z obroučky. (57:53)
34:24
Nevyšlo to, Oblaková otáčí hru opačným směrem. (57:52)
34:01
Útočný faul Oblakové, Francie může jít do protiakce a zase o něco snížit. (57:52)
33:42
Ani teď se Francii nepodařilo dát obě střely, obroučkou prošla pouze ta první. (57:52)
33:42
Další trestné hody pro Francii, nyní je hází Dumercová. (57:51)
33:15
Barićová dává po nájezdu pod koš Slovinkám šestibodový náskok. (57:51)
32:43
Dala pouze druhý pokus. (55:51)
32:43
Miyemová má na ruce dva trestné hody. (55:50)
32:17
Barićová dává trojku! (55:50)
32:09
Evansová doskočila pod vlastním košem, Slovinsko jde zase do útoku. (52:50)
31:46
Přihrávku do běhu dostala Lisecová, udělala dva rychlé kroky a o desku zařídila Slovinsku těsné vedení. (52:50)
31:22
A po dvou úspěších tu máme opět vyrovnaný stav. (50:50)
31:22
Faul Michelové na Evansovou, ta bude házet trestné hody. (48:50)
30:45
Slovinkám vypršel čas na střelu, soupeřky mohou jít do dalšího útoku. (48:50)
30:19
Tak už zase hrajeme a Francie se velice rychle dostává do vedení. (48:50)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (48:48)
Tak je rozhodnuto, správný je nerozhodný výsledek.
Začátek čtvrté čtvrtiny se trochu protahuje, rozhodčí jsou u časoměřičů a probíhá diskuse, jestli je výsledek 47:48, nebo 48:48. Někde poletuje jeden trestný hod Slovinek...
Drama pokračuje. Slovinky se v průběhu třetí čtvrtiny dokázaly dostat do vedení, chvíli jej udržovat, závěr ale patřil Francii, která do čtvrté části hry půjde s jednobodovým náskokem.
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (47:48)
29:58
Amantová mohla v závěru přidat dva body, do střely ale dala mnoho energie a míč po poskočení na obroučce vypadl ven. (47:48)
29:37
Lisecová snížila na rozdíl jediného bodu proměněným trestným hodem. (47:48)
29:11
Dumercová vystihla rozehrávku Slovinek, dostala se do trháku a o desku strhla vedení na stranu Francie. (46:48)
28:53
Proměnila oba dva a je tak opět srovnáno. (46:46)
28:53
Při doskoku navíc faulovala a Amantová může házet dva trestné hody. (46:44)
28:53
Piršićová teď spálila jasnou šanci, po dvojtaktu se dostala pod koš, ale míč vyskočil z obroučky! (46:44)
28:30
Michelová chtěla přihrávat přes hlavu na křídlo, poslala však míč pouze do autu. (46:44)
28:10
Baričová si dala dvě šestky a v obou případech byla úspěšná. (46:44)
27:09
Michelová si pod košem dokázala najít místo a dostat míč do obroučky. (44:44)
26:58
Baričová faulovala, Francie jde do dalšího útoku. (44:42)
26:40
Francie se po dlouhé době prosazuje a snižuje. (44:42)
25:56
A už je to o pět bodů pro Slovinsko! Lisecová si vybojovala míč, dostala se do brejku a střelou o desku navýšila náskok. (45:40)
25:32
Erkićová házela šestky, první pokus nevyšel, druhý už byl bezchybný. (43:40)
25:05
Baričová stála možná metr za trojkovou čárou, ale trefila! Parádní střela! (42:40)
24:22
Ta vyšla a je to zase o pouhý bod. (39:40)
24:22
Oblaková si najela pod koš jako tank, trefila se a po faulu navíc bude házet jednu šestku. (38:40)
24:14
Skrelová tvrdě srazila Oblakovou, sice se diví, že se to pískalo, verdikt sudích ale nezvrátí. (36:40)
23:40
Erkićová se trefila ze střední vzdálenosti, je to o čtyři. (36:40)
23:00
Trefila se pouze v prvním případě. (34:40)
23:00
Nyní faulovala Francie, šestky bude házet Piršićová. (33:40)
22:39
Ciaková si to zopakovala, i nyní byla z čáry trestného hodu bezchybná. (33:40)
21:58
Bez problémů, Ciaková dala oba trestné hody. (33:38)
21:58
Ciaková byla pod košem faulována, dá si dva trestné hody. (33:36)
21:13
Minteová přidává dva body za Francii, náskok se mírně navýšil. (33:36)
20:53
Netrefila se na druhé straně ani Oblaková, ta si však zvládla doskočit. (33:34)
20:18
První střela druhého poločasu nebyla přesná, Francie pak ani nezvládla doskočit. (33:34)

Nejvíce asistencí: Oblaková 2 – Dumercová 4
Je za námi první poločas, který se skládal ze dvou zcela odlišných čtvrtin. Jestliže v té první vládla Francie, v té druhé se role otočily, Slovinsko začalo předvádět zlepšený výkon a dokázalo se dokonce dostat do vedení. V posledních chvílích o něj sice hráčky tohoto týmu přišly, sledujeme ale vyrovnaný a dramatický zápas.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (33:34)
19:56
Po chybě Slovinek pod vlastním košem se k míči dostala Amantová a s klaksonem na střelu strhla vedení na stranu Francie. (33:34)
19:28
Piršićová opět otáčí skóre ve prospěch Slovinska. Dala obě šestky. (33:32)
19:13
Už to neplatí, z opravdu velké dálky se totiž přesnou ranou předvedla Johannesová. (31:32)
18:48
Erkićová trefila střelu ze střední vzdálenosti, Slovinsko vede o dva. (31:29)
18:17
Proměnila pouze první střelu. Máme srovnáno. (29:29)
18:17
Oblaková musela jít do střely, najela si pod koš, kde sice netrefila, ale byla faulovaná. Takže má dvě šestky. (28:29)
17:53
Do rychlého brejku se dostala Michelová, na levé straně měla dostatek prostoru a svou akci dotáhla do zdárného konce. (28:29)
17:05
Je to teď pŕetahovaná, Piršičová se trefila z pravého křídla. (28:27)
16:49
Dlouhého trvání to ale nemělo, Miyemová také proměnila oba trestné hody a vrátila Francii vedení. (26:27)
16:34
No a pozor, Slovinsko se po dalších dvou šestkách dostává poprvé v utkání do vedení! (26:25)
16:20
Proměnila první pokus, ten druhý ale její spoluhráčky zvládly doskočit. (24:25)
16:20
Baričová stojí na čáře trestného hodu. (23:25)
15:38
Ciaková je pod košem k neudržení, stáhla si k sobě přihrávku, rychle se otočila a střelou zblízka skórovala za dva body. (23:25)
14:47
Už to ale k radosti haly neplatí! (23:23)
14:27
Pod koš si naběhla Ciaková a Francie zase vede. (21:23)
14:05
A je srovnáno! Lisecová mířila přesně! (21:21)
13:49
Tchatchouangová dala pouze druhou. (19:21)
13:49
Šestky i na druhé straně. (19:20)
13:35
Celou snahu Slovinek ale hatí útočný faul na Evansové na Dumercovou. (19:20)
13:22
Nedala, jenže Francouzky nedokázaly udržet míč na hrací ploše a Slovinsko tak pokračuje v útoku. (19:20)
13:22
Evansová si naběhla na střelu, s trochou štěstí dala koš a jelikož byla u toho faulovaná, bude házet ještě jednu šestku. (19:20)
12:50
Zase o tři, Evansová totiž podnikla další podařený útok. (17:20)
12:25
Minteová našla rychlou odpověď a dala vůbec první koš Francie v této čtvrtině. (15:20)
12:00
Už jen o tři body! Lisecová se obtočila kolem soupeřky a o desku přidala dva body. (15:18)
11:41
Faul Evansové, Francie vyhazuje zpoza čáry. (13:18)
11:34
Francii odešla střelba, pryč je pohoda z první čtvrtiny. (13:18)
11:04
Chartereauová minula za tři, Francie ale bude pokračovat v útoku. (13:18)
10:48
Trenérka Francie si okamžitě bere oddechový čas. (13:18)
10:45
A už je to jen o pět. Po samostatné akci Baričové si míč poskočil po obroučce a pak propadl síťkou. (13:18)
10:21
Evansová si naběhla pod koš a přesnou střelou snížila náskok Francie na sedm bodů. (11:18)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (9:18)
Máme za sebou první čtvrtinu, ve které Francouzky vlétly na své soupeřky a rychle si vybudovaly náskok, který pohodově udržovaly po celou dobu této části hry.
10:00
První čtvrtina skončila. (9:18)
09:56
Faul Amantové, Slovinsko má čtyři sekundy na rychlý útok. (9:18)
09:23
Evansová se dostávala pod koš, po dobrém bloku ale Slovinsku utekl míč do zámezí. (9:18)
09:08
Vypadá to, že se Slovinsko zbavilo ostychu a nyní se nebojácně cpe do útoku. (9:18)
08:39
Piršićová měla k dispozici dvě šestky, hravě a snadno proměnila oba pokusy. (9:18)
08:22
Rychlá reakce Miyemové. I ona dala trojku. Náskok tak zůstává ve stabilní výši. (7:18)
07:40
Už to neplatí, Slovinsko se totiž trefilo za tři body. A v hale to vyvolalo obrovské nadšení. (7:15)
07:17
Tchatchouangová ale ihned kontruje, Francie stále vede o jedenáct. (4:15)
06:59
Menší snížení zařídila Piršićová. (4:13)
06:35
Prakticky ihned se Francie dostala znovu k míči a Tchatchouangová přidala další body. (2:13)
06:18
Trestuhodně volná zůstala Miyemová a ani ona se nemýlila. (2:11)
05:51
Zcela volná Ciaková měla pod košem hromadu času na dvojtakt a pohodlnou střelu o obroučku. (2:9)
05:32
Nyní zkusila další ránu, za tři to ovšem nevyšlo. (2:7)
05:10
Konečně se Slovinsko prosadilo, kousek za šestkou přesně vypálila Oblaková. (2:7)
04:39
Oblaková to zkusila z velké vzdálenosti, vůbec netrefila obroučku. (0:7)
03:36
Ne, Slovinkám to nejde z žádné pozice a stále tak čekají na první koš. (0:7)
02:51
Tchatchouangová nedala další trojkový pokus, Francii to zatím z dálky nejde. (0:7)
02:16
Francie zatím vládne. Dumercová vysunula pod koš Ciakovou a ta se prosadila opravdu snadno. (0:7)
01:51
Dala pouze tu první, Francouzky ale zvládly doskočit. (0:5)
01:51
Faul na Dumercovou při jejím průniku pod koš, bude házet dvě šestky. (0:4)
01:39
Oblaková pálila na poslední chvíli – netrefila. (0:4)
01:13
Zpod koše se ale trefila Ciaková a je to o čtyři. (0:4)
00:58
Další nepŕesná rána za tři, netrefila se Dumercová. (0:2)
00:25
Francouzky sice minuly trojku, následná střela zblízka už ale byla přesná. (0:2)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Slovinsko: Oblaková, Zdolseková, Erkićová, Prezeljová, Abramovićová, Baričová, Jakovinová, Piršićová, Lisecová, Trebecová, Evansová, Ocvirková.

Francie: Epoupaová, Miyemová, Ciaková, Dumercová, Michelová, Ayayiová, Skrelová, Minteová, Johannesová, Cartereauová, Amantová, Tchatchouangová.

Rozhodčí: Luis Miguel Castillo Larroca (ESP), Ilona Kučerová (CZE), Paulo Marques (POR).
Vše je připraveno, zahajovací pětice jsou na palubovce, můžeme začít.
Zápas v Královka Areně začne ve 20:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Tento duel budou řídit Luis Miguel Castillo Larroca ze Španělska, Ilona Kučerová z České republiky a Paulo Marques z Portugalska.
Francie

Francouzské basketbalistky obhajují na letošním turnaji stříbrné medaile z roku 2015, kdy ve finálovém duelu podlehly Srbsku v poměru 68:76. Reprezentační tým se řadí vůbec k těm neúspěšnějším na kontinentu, na svém kontě má dva tituly, pět stříbrných medailí a jeden bronz. To vše dostává Francii na třetí místo mezi všemi zeměmi Evropy. A favoritem bude i dnes proti Slovinsku.
Slovinsko

Pro slovinský tým bude dnešní zápas opravdu slavnostním, tato země se totiž na finálový turnaj probojoval vůbec poprvé! Na šampionát se Slovinsko dostalo přes kvalifikační skupinu A, kterou dokázalo v konkurenci Lotyšska a Litvy vyhrát. Dnes hráčky této země rozhodně nebudou favoritkami, věhlasnému soupeři se ale zcela určitě postaví se ctí.
Dobrý večer u utkání basketbalového ME žen. Společně se podíváme na utkání skupiny C mezi Slovinskem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.