Biatlon - SP: Rychlostní závod muži (10 km) -  ONLINE PŘENOS -  30. listopadu 2013   15:15

SP: Rychlostní závod muži (10 km)

Přeji krásný zbytek soboty, na shledanou!
Českým závodníkům se dnes závod nevydařil úplně podle představ. Za očekáváním zatím zůstávají také Norové. Naopak Martin Fourcade ukazuje svou formu, vyhrál druhý závod v řadě. Překvapil domácí závodník Lindströem. Jak dopadne zítřejší stíhací závod můžete sledovat s námi!
2st
Erich Lesser zastřílel čistě a střelnici opouští na pátém místě. Deset závodníků dnes dokázalo sestřelit všech deset terčů.
CÍL
Tomáš Krupčík dojel do cíle na 33. místě, což je pro něj dobrý výsledek.
První pětka už je daná. Do desítky se může dostat už pouze Erich Lesser z Německa.
2st
Tomáš Krupčík také na druhé střelbě dokázal trefit všechny terče a po druhé střelbě figuruje na 25. místě.
CÍL
Průběžné pořadí v cíli
CÍL
Lindströem dojel do cíle na druhé pozici se ztrátou 6,7 sekund.
9,7
Na dalším mezičase už je vše jinak. Martin Fourcade vede na předposledním mezičase o 9 sekund.
8,7
Rýsuje se nám drama! Lindtröem si drží náskok na Martina Fourcada. Dokáže udržet v posledním kole svůj náskok, nebo opět zvítězí Martin Fourcade?
1st
Tomáš Krupčík si na první střelbě počínal dobře a nepřipsal si žádný trestný okruh. Střelnici opustil na 30. místě.
CÍL
Martin Fourcade dorazil do cíle se obrovským náskokem 31 sekund na druhého Tima Burka. Troufám si říct, že do cíle dojel dnešní vítěz.
2st
Fredrik Lindstöm si připsal dvě nuly a míří na vysoké pozice.
2st
Peiffer si připsal na druhé střelbě jednu chybu a pokazil dobře rozjetý závod.
CÍL
Tim Burke z USA odsouvá Beatrixe na druhé místo.
CÍL
Ondřej Moravec dnešní závod nezajel dobře. Dojel na třináctém místě se třemi chybami, ale je jisté, že se bude propadat.
2st
Martin Fourcade ve stoje netrefil jednu ránu a dělá nám závod zajímavější. I přes jednu chybu je stále první.
CÍL
V cíli je také Beatrix, který s jednou chybou a výborným během doběhl první.
2st
Biatlonista ze Spojených států amerických, Tim Burke opustil střelnici na prvním místě bez trestného kola.
CÍL
Eder dojel do cíle na prvním místě. Za ním je Svensen a Bjoerndalen. Jaroslav Soukup je v cíli pátý.
Ondřej Moravec dvakrát chyboval a střelnici opustil na 14. místě.
2st
Jakov Fak pohřbil své naděje ve stojce, netrefil 3 terče.
1st
Martin Fourcade je na průběžném prvním místě, jeho bratr Simon je čtvrtý a mezi ně se vměstnala dvojice Svensen, Bjoerndalen.
2st
Beatrix upustil střelnici na prvním místě. Na první střelbu přijel také Martin Fourcade a trefuje všechny terče.
2st
Na druhé střelbě vede zatím Rakušan Eder, který trefil všech 10 terčů, na druhém respektive třetím místě jsou Svensen a Bjoerndalen.
1st
Po první střelbě zatím vévodí závodu Norové Svensen a Bjoerndalen, následování dvojicí Slovinců Fakem a Bauerem.
1st
Ondřej Moravec zkazil poslední ránu a musí na jedno trestné kolo.
2st
Na druhé střelbě si Jaroslav Soukup připsal rovněž jednu chybu. Šance Bjoerndalena pohřbily dvě chyby.
Čtvrteční vítěz, Martin Fourcade je na trati.
2,1
Ondřej Moravec je na prvním mezičase zatím třetí. Na Rastorgujevse ztrácí 1,9s.
1st
Slovinec Fak střílí také čistě a posouvá se na průběžné třetí místo.
1st
Norové si chtějí napravit reputaci ze stíhacího závodu. Také Emil Hegle Svensen zastřílel čistě a dostal se na první místo před Bjoerndalena.
Ondřej Moravec se vydává vstříc deseti kilometrům.
1st
Bjoerndalen vybílil všechny terče a střelnici opouští na prvním místě.
1st
Jaroslav Soukup na první střelbě minul jeden terč.
2,1
Na prvním mezičase zatím vede švédský závodník Bergman. Soukup je třetí se ztrátou 3,6s.
Jeden z horkých favoritů. Svensen, vyráží rovněž na trať.
Devítku veze Ital Hofer.
S čísly 6,7,8 vyráží trojice Rakušanů Mesotisch, Eder a Pinter.
S číslem tři vyjíždí legenda biatlonu, Ole Einar Bjoerndalen.
Jaroslav Soukup odstartoval a závod nám tak začíná.
Ve Švédském Östersundu je -1°C, fouká vítr 4m/s a sněží.
Čeští reprezentanti vyrazí do závodu:
1. Jaroslav Soukup 15:15:30
27. Ondřej Moravec 15:27:00
72. Tomáš Krupčík 15:51:00
Z českého tábora přišla dnes ráno další špatná zpráva, do dnešního závodu nenastoupí také Zdeněk Vítek, který má problém se zády. Přidává se tak na listinu marodů v české reprezentaci. V závodě tedy uvidíme pouze Ondru Moravce, Jaroslava Soukupa a Tomáše Krupčíka.
Zdravím všechny příznivce biatlonu. Dnes je na programu ve švédském Ostersundu sprint mužů.

Pravidla závodu
Muži jedou 10 km. Jedou se 3 okruhy, přičemž se střílí systémem jednou v leže a jednou ve stoje. Za netrefenou ránu jezdí závodníci trestný okruh, který měří 150m.

Favorité
Mezi nejužší okruh favoritů patří vítěz loňského světového poháru, Martin Fourcade. Ze hry nelze vyřadit také norského závodníka Emila Hegla Svensena, či Němce Andrease Birnbachera. Opomenout nesmíme ani biatlonisty z východu, jmenovitě Rusové Jevgenij Usťugov a Dmitrije Mališko. Mezi favority rovněž patří Ondřej Moravec.
Český tým bude mít na startu čtyři závodníky. Na start se postaví Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek a Tomáš Krupčik.

Ondřej Moravec
Český závodník se v minulé sezóně dokázal vyšvihnout mezi biatlonovou elitu. Připsal si jedno vítězství v závodě s hromadným startem a další dvě umístění na stupních vítězů. Jeho jediné vítězství bylo právě ve vytrvalostním závodě. Celkově obsadil ve světovém poháru dvanáctou pozici. Ve smíšeném závodě pomohl Ondra svým dílem k vítězství smíšené štafety. Z deseti terčů trefil sedm, další tři dokázal trefit na druhý pokus. Ve vytrvalostním závodě obsadil Ondra se dvěma chybami sedmé místo.

Zdeněk Vítek
Druhý člen vítězné sestavy z nedělního závodu patří již mezi ostřílené borce. V smíšené štafetě dokázal skvěle zaběhnout třetí úsek. Z deseti terčů dokázal shodit na první pokus osm, zbylé dva shodil na druhý pokus. V loňské sezóně obsadil český závodník 50. místo ve světovém poháru. Zdeněk ve vytrvalostním závodě obsadil 43. místo a udělal 5 chyb.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup loňskou sezónu téměř vynechal, na vině bylo zranění z letní přípravy, při které si vážně zranil ruku. Do závodního tempa se dostal teprve při mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Soukup si vedl ve vytrvalostním závodě špatně a obsadil se sedmi chybami 69. místo.

Tomáš Krupčik
Pětici českých závodníků doplní mladý závodník Tomáš Krupčik, který zatím sbírá především zkušenosti. V jediném letošním závodě obsadil 80. pozici a udělal 6 chyb.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr se potýká se zánětem průdušek, tudíž do dnešního závodu nezasáhne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:15.