Biatlon - Stíhačka žen, 10 km, Oberhof -  ONLINE PŘENOS -  6. ledna 2018   12:15

Stíhačka žen, 10 km, Oberhof

Ode mě je to už pro tento závod všechno, přeji hezký zbytek dne. Od 15:00 můžete ještě sledovat stíhačku mužů.

Konečné pořadí

1. Anastasia Kuzminová (SVK) 30:49,5 (2)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +1:04,4 (0)
3. Vita Semerenková (UKR) +1:10,2 (0)
4. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +1:17,1 (0)
5. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:23,4 (3)
6. Darja Domračevová (BLR) +1:28,8 (2)
7. Laura Dahlmeierová (GER) +1:29,1 (1)
8. Anna Frolinová (KOR) +1:36,0 (2)
9. Justine Braisazová (FRA) +1:37,0 (3)
10. Anais Bescondová (FRA) +1:37,1 (1)
11. Franziska Hildebrandová (GER) +1:38,7 (1)
12. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:41,1 (1)
13. Julija Džimová (UKR) +2:01,4 (1)
14. Veronika Vítková (CZE) +2:06,5 (3)
15. Célia Aymonierová (FRA) +2:08,7 (3)
16. Denise Herrmannová (GER) +2:15,5 (2)
17. Olena Pidhrušná (UKR) +2:25,8 (1)
18. Vanessa Hinzová (GER) +2:28,8 (1)
19. Maren Hammerschmidtová (GER) +2:29,8 (3)
20. Iryna Krjuková (BLR) +2:30,3 (2)
21. Franziska Preussová (GER) +2:36,3 (2)
22. Naděžda Skardinová (BLR) +2:43,9 (1)
23. Eva Puskarčíková (CZE) +2:50,7 (3)
24. Darja Virolajněnová (RUS) +2:52,3 (2)
25. Anastasija Merkušinová (UKR) +2:52,6 (1)
26. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +2:53,1 (2)
27. Mona Brorssonová (SWE) +2:59,6 (2)
28. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +3:01,7 (1)
29. Sari Furujová (JPN) +3:07,4 (3)
30. Linn Perssonová (SWE) +3:08,8 (2)
31. Selina Gasparinová (SUI) +3:16,7 (3)
32. Mari Laukkanenová (FIN) +3:20,6 (5)
33. Tatjana Akimovová (RUS) +3:20,8 (1)
34. Elisa Gasparinová (SUI) +3:20,9 (2)
35. Monika Hojniszová (POL) +3:23,6 (3)
36. Lisa Vittozziová (ITA) +3:25,3 (2)
37. Julia Ransomová (CAN) +3:54,3 (3)
38. Fujuko Tačizakiová (JPN) +3:59,9 (5)
39. Magdalena Gwizdońová (POL) +4:07,5 (5)
40. Krystyna Guziková (POL) +4:12,4 (3)
...
48. Jessica Jislová (CZE) +5:10,5 (4)
Slovensko opět slaví, Anastasia Kuzminová obhájila své prvenství ze sprintu, dokonce si svůj náskok ještě navýšila a s více než minutovým rozdílem na ostatní zvítězila. Díky bezchybné střelbě se pak na druhém až čtvrtém místě seřadily Dorothea Wiererová, Vita Semerenková, Weronika Nowakowská-Ziemniaková.

Z českých závodnic je stejně jako po sprintu tou nejlepší Veronika Vítková, která si ale kvůli třem chybám na střelnici pohoršila na 14. místo. Eva Puskarčíková střílela dlouho bez chyby, ale na závěrečné střelbě udělala tři chyby a v cíli byla nakonec na 23. místě. Jessica Jislová udělala celkem čtyři chyby a v cíli je na 48. pozici.
Konec'
Závod skončil.
Cíl'
Poslední česká reprezentantka Jessica Jislová už je také v cíli, je klasifikovaná jako osmačtyřicátá.
Cíl'
Velkého zlepšení naopak dosáhla Němka Vanessa Hinzová, která si z 55. místa polepšila až na osmnácté. Na střelnici jen jednou chybovala.
Cíl'
Eva Puskarčíková je už také v cíli a patří jí 23. místo. Pohoršila si oproti startu o 13 míst.
Cíl'
Veronika Vítková si dnešní zápas pokazila na střelnici a ze třetího místa na stratu se propadla na 14. místo.
Cíl'
Druhá dorazila osamoceně do cíle Dorothea Wiererová, která se zlepšila z 16. místa na startu, třetí pak Vita Semerenková, která se zlepšila z 22. místa.
Cíl'
Anastasia Kuzminová už je v cíli a dnes vítězí! A bude muset čekat více než minutu, než do cíle dorazí její soupeřky.
4. stř'
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 25:49,9 (2)
2. Dorothea Wiererová (ITA) +1:00,2 (0)
3. Vita Semerenková (UKR) +1:11,2 (0)
4. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (POL) +1:17,9 (0)
5. Franziska Hildebrandová (GER) +1:22,4 (1)
...
14. Veronika Vítková (CZE) +2:02,8 (3)
24. Eva Puskarčíková (CZE) +2:46,0 (3)
50. Jessica Jislová (CZE) +4:54,8 (4).
4. stř'
Jislová je po čtvrté střelbě padesátá, znovu musela na trestné kolo.
9,5'
Dorothea Wiererová zvyšuje svůj náskok na Semerenkovou, má na ní náskok 12 sekund. Zřejmě bude dnes druhá.
8,8'
Na mezičase 8,8 km má Kuzminová pohodlný náskok minuty a jedné sekundy na Wiererovou.
4. stř'
Puskarčíková se propadla po 4. střelbě až na 24. místo.
4. stř'
Po čtvrté střelbě jsou stále bezchybné Wiererová, Vita Semerenková a také Polka Weronika Nowakowská-Ziemniaková.
4. stř'
Naopak Veronika Vítková si polepší, protože zastřílela dnes poprvé bez chyby. Po výjezdu ze stadionu je čtrnáctá.
4 .stř'
Eva Puskarčíková si na závěrečné střelecké položce odstřelila dobrý výsledek, udělala bohužel tři chyby.
4. stř'
Franziska Hildebrandová udělala jednu chybu. Dorothea Wiererová je bezchybná a bude druhá. Třetí bude Vita Semerenková.
4. stř'
Její soupeřky ještě ani nezačaly střílet.
4. stř'
Anastasia Kuzminová ale zastřílela bez jediné chybičky a s největší pravděpodobností tento závod vyhraje!
4. stř'
Kuzminová se chystá na poslední střelbu. I jedna chyba by ji měla stačit na první místo.
7,5'
Puskarčíková je na tomto mezičase devátá a Vítková šestnáctá.
7,5'
Kuzminová navyšuje svůj náskok na Hildebrandovou o další 4 sekundy, nyní je před Němkou o 40,9 sekundy.
6,8'
Eva Puskarčáková je na metě 6,8 km na 9. místě a Veronika Vítková je stále čtrnáctá.
6,8'
Na mezičase 6,8 km vede Kuzminová o 36,3 sekund před Hildebrandovou. Do minuty jsou ještě Domračevová a Dahlmaierová.
3. stř'
Pořadí po třetí střelbě:
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 19:39,5 (2)
2. Franziska Hildebrandová (GER) +34,6 (0)
3. stř'
Jessica Jislová si závod třetí střelbou pokazila. Udělala dvě chyby a propadne se pořadím.
3. stř'
Vítková je na mezičase po 3. střelbě na 14. místě. Na desítku ztrácí 26 sekund.
3. stř'
Eva Puskarčíková je i po třech střeleckých položkách bezchybná a střelnici opouští na 9. místě. Vítková naopak znovu chybovala a do první desítky se nevejde.
3. stř'
Laura Dahlmeierová, Dorothea Wiererová a Vita Semerenková zastřílely čistě.
3. stř'
Vestoje už mají odstříleno také další závodnice. Domračevová udělala jednu chybo stejně jako Mäkäräinenová. Hildebrandová se dostává čistou střelbou na druhé místo.
3. stř'
Kuzminová střílela celkem svižně, ale jednou chybovala a je možné, že se její náskok znovu o něco ztenčí.
3. stř'
Anastasia Kuzminová už se připravuje ke své třetí střelbě.
5,5'
Puskarčíková je na tomto mezičase na 9. místě a ztrácí .21,3 minuty, Vítková je se ztrátou minuty a 31 sekund dvanáctá.
5,5'
K této dvojici se snaží přiblížit ještě Mäkäräinenová a Dahlmaierová.
5,5'
Kuzminová je stále ve vedení, na druhou Domračevovou má na mezičase 5,5 km náskok 48,7 sekundy. Až třetí je v závěsu Hildebrandová.
2. stř'
Pořadí po druhé střelbě:
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 13:09,3 (1)
2. Franziska Hildebrandová (GER) +44,7 (0)

2. stř'
Jislová při druhé střelbě jednou chybovala a patří jí 43. místo.
2. stř'
Výborně zastřílelo víc závodnic. Třetí místo patří Domračevové, čtvrtá je Mäkäräinenová a Dahlmaierová si polepšila na páté místo.
2. stř'
Eva Puskarčíková neudělala znovu jedinou chybu a po druhé střelbě opouští stadion na sedmém místě.
2. stř'
Franziska Hildebrandová zastřílela znovu bez chyby, mezitím Vítková jednou chybovala. Naštěstí jen jednou.
2. stř'
A na střelnici už se blíží Kaisa Mäkäräinenová.
2. stř'
Anastasia Kuzminová poprvé v závodě chybuje, musí jednou na trestné kolo!
3,5'
Puskarčíková si oproti první střelbě lekce pohoršila, jede na 10. místě. Jislová se naopak zlepšila na 30. místo.
3,5'
Na mezičase 3,5 km nabrala Hildebrandová na Kuzminoou další 3 sekundy, Vítková jede s Mäkäräinenovou pospolu a jejich ztráta zůstala zhruba stejná.
1. stř'
Pořadí po první střelbě:
1. Anastasia Kuzminová (SVK) 6:39,5 (0)
2. Franziska Hildebrandová (GER) +55,8 (0)
3. Veronika Vítková (CZE) +1:08,5 (1)
4. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +1:09,6 (1)
5. Darja Domračevová (BLR) +1:14,4 (0)
...

9. Eva Puskarčíková (CZE) +1:21,3 (0)
33. Jessica Jislová (CZE) +2:17,0 (0).
1. stř'
Po první střelbě tedy zůstává první Kuzminová, za ní jede o 55,8 pozadu Hildebrandová. Vítková je třetí a ztrácí minutu a 8 sekund.
1. stř'
Jessica Jislová zastřílela bezchybně a posunula se až na 33. místo.
1. stř'
Eva Puskarčíková zastřílela čistě a navíc rychle. Po první střelbě jí patří deváté místo.
1. stř'
Na druhé místo se dostane Němka Franziska Hildebrandová, která zastřílela čistě. Braisazová jeden terčík minula.
1. stř'
Vítková jednou chybovala, stejně jako Finka Mäkäräinenová
1. stř'
Střílí Veronika Vítková a také Kaisa Mäkäräinenová.
1. stř'
Kuzminová zvládla první střeleckou položku vleže bez chyby, ale měla tam několik kalibrů.
1,5'
Puskarčíková je na tom samém mezičase na 12. místě a ztrácí minutu a 20 sekund. Jislová je na třiačtyřicátá.
1,5'
Kuzminová má na mezičase 1,5 km náskok na Mäkäräinenovou a Vítkovou 34 sekund. Na Hildebrandovou pak 45 a do minuty jede ještě Braisazová.
0,8'
Puskarčíková si o jednu pozici pohoršila, je na jedenáctém místě.
0,8'
Anastasia Kuzminová přišla ze svého náskoku na prvním mezičase oproti Mäkäräinenové zhruba o 3 sekundy. Přiblížila se jí i Vítková.
Start'
Také Eva Puskarčíková už je na trati, ve společnosti dalších závodnic, se kterými může na začátku závodu spolupracovat.
Start'
A v závodě už jsou další biatlonistky včetně Veroniky Vítkové!
Start'
Kuzminová už jakožto nejlepší závodnice sprintu odstartovala.
Start'
Závod začal.
Připomínám, že jako první vyjede do závodu Slovenka Kuzminová, třetí Vítková a desátá Puskarčíková.
Biatlonistky už se chystají v prostoru startu na začátek stíhačky.