Český tým

Na letních olympijských hrách Češi v minulosti nechali, a i v současnosti stále nechávají, zřetelné medailové stopy.

Mezi legendární jména, která vybojovala cenné kovy či zlomila světové rekordy, patří mezi prvními Emil Zátopek, Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová nebo Jan Železný. Současní čeští sportovci, kteří za sebou také už mají medailové úspěchy, jsou třeba Bára Špotáková nebo Miroslava Knapková. Obě jsou také součástí reprezentace na LOH 2016 v Riu, stejně jako třeba Zuzana Hejnová nebo Martina Sáblíková.

Pro Českou republiku byla doposud medailově nejúspěšnější olympiáda v Londýně v roce 2012, kde Češi získali 10 medailí z toho 4 zlaté, stejně jako v Atlantě v roce 1996, kde jich získali celkově ještě o jednu více.

Češi na LOH

Romana Maláčová
Skok o tyči ženy
Tomáš Staněk
Koule muži
Jan Kudlička
Skok o tyči muži
Jakub Holuša
1500 m muži
Michaela Hrubá
Skok vysoký ženy
Jiří Sýkora
Desetiboj muži
Barbora Špotáková
Oštěp ženy
Kateřina Šafránková
Kladivo ženy
Petr Svoboda
110 m překážek muži
Vítězslav Veselý
Oštěp muži
Jakub Vadlejch
Oštěp muži
Adam Sebastien Helcelet
Desetiboj muži
Denisa Rosolová
400 m překážek ženy
Lukáš Melich
Kladivo muži
Eva Vrabcová-Nývltová
Maraton ženy
Petr Frydrych
Oštěp muži
Eliška Klučinová
Sedmiboj ženy
Jiřina Ptáčníková
Skok o tyči ženy
Radek Juška
Skok daleký muži
Kateřina Cachová
Sedmiboj ženy
Pavel Maslák
400 m muži
Zuzana Hejnová
400 m překážek ženy
Lukáš Gdula
50km chůze muži
Anežka Drahotová
20km chůze ženy
Jaroslav Bába
Skok vysoký muži
Michal Balner
Skok o tyči muži
Petr Koukal
Dvouhra muži
Kristína Gavnholt
Dvouhra ženy
Adam Ptáčník
Pavel Kelemen
Sprint muži
Keirin muži
Klára Spilková
Ženy
Jan Škarnitzl
Muži
Jaroslav Kulhavý
stříbro: Muži
Kateřina Nash
Ženy
Ondřej Cink
Muži
Viktor Teplý
Muži Laser
Karel Lavický
Muži RS-X
Veronika Kozelská-Fenclová
Ženy Laser Radial
Lukáš Krpálek
zlato: Muži do 100 kg
Jaromír Ježek
Muži do 73 kg
Pavel Petřikov
Muži do 60 kg
Barbora Kodedová
Ženy
Jan Kuf
Muži
David Svoboda
Muži
Pavel Janeček
400 m polohový závod muži
Lucie Svěcená
4x100m polohový závod ženy
100 m motýlek ženy
Barbora Závadová
200 m polohový závod ženy
400 m polohový závod ženy
Barbora Seemanová
4x100m polohový závod ženy
200 m volný způsob ženy
Jana Pechanová
Dálkové plavání 10 km ženy
Jan Micka
1500 m volný způsob muži
400 m volný způsob muži
Martina Moravčíková
4x100m polohový závod ženy
200 m prsa ženy
100 m prsa ženy
Simona Baumrtová
4x100m polohový závod ženy
200 m polohový závod ženy
200 m znak ženy
100 m znak ženy
Markéta Sluková
Ženy
Barbora Hermanová
Ženy
Jaroslav Radoň
C2 1000 m muži
Martin Fuksa
C1 1000 m muži
C1 200 m muži
Jan Štěrba
K2 1000 m muži
K4 1000 m muži
Josef Dostál
stříbro: K1 1000 m muži
K4 1000 m muži
Daniel Havel
K2 1000 m muži
K4 1000 m muži
Lukáš Trefil
K4 1000 m muži
Filip Šváb
K1 200 m muži
Filip Dvořák
C2 1000 m muži
Zdeněk Štybar
Silniční závod muži
Petr Vakoč
Silniční závod muži
Leopold König
Silniční závod muži
Časovka muži
Jan Bárta
Silniční závod muži
Časovka muži
David Jessen
Víceboj jednotlivci muži
Nikola Mazurová
10m vzduchová puška ženy
50m puška, 3 pozice ženy
Libuše Jahodová
Skeet ženy
David Kostelecký
Trap muži
Filip Nepejchal
50m puška, střelba v leže muži
50m puška, 3 pozice muži
10m vzduchová puška muži
Adéla Bruns
10m vzduchová puška ženy
50m puška, 3 pozice ženy
Lubomír Jančařík
Dvouhry muži
Iveta Vacenovská
Dvouhry ženy
Dmitrij Prokopcov
Dvouhry muži
Hana Matelová
Dvouhry ženy
Soňa Bernardová
Ženy dvojice
Alžběta Dufková
Ženy dvojice
Jiří Beran
Kord jednotlivci muži
Alexander Choupenitch
Fleret jednotlivci muži
Andrea Hlaváčková
Čtyřhra ženy
Lucie Šafářová
Čtyřhra ženy
Dvouhra ženy
Petra Kvitová
bronz: Dvouhra ženy
Lucie Hradecká
Čtyřhra ženy
Smíšená čtyřhra
Dvouhra ženy
Lukáš Rosol
Dvouhra muži
Čtyřhra muži
Barbora Strýcová
Čtyřhra ženy
Dvouhra ženy
Radek Štěpánek
Čtyřhra muži
Smíšená čtyřhra
Vendula Frintová
Ženy
Ondřej Vetešník
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Jan Vetešník
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Ondřej Synek
bronz: Skif muži
Jiří Kopáč
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Miroslav Vraštil
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Jakub Podrazil
Dvojka bez kormidelníka muži
Lukáš Helešic
Dvojka bez kormidelníka muži
Lenka Antošová
Dvojskif ženy
Miroslava Topinková Knapková
Skif ženy
Kristýna Fleissnerová
Dvojskif ženy
Marek Šindler
C2 muži
Vítězslav Gebas
C1 muži
Kateřina Kudějová
K1 ženy
Jiří Prskavec
bronz: K1 muži
Jonáš Kašpar
C2 muži
Jiří Orság
Nad 105 kg muži
Adéla Hanzlíčková
Volný styl do 63 kg ženy