Divočina českých brankářů. Furch atakoval nulu, Sedláček dostal bůra

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Necelé tři minuty chyběly českému brankáři Dominiku Furchovi z Omsku k prvnímu čistému kontu v Kontinentální hokejové lize. Bývalý gólman Slavie pomohl Avangardu k vítězství 4:1 v Nižněkamsku, kde ho až na začátku 58. minuty překonal Jeff Taffe. Dvěma asistencemi se na výhře podílel útočník Vladimír Sobotka.

Z vítězství se mohl radovat také reprezentační gólman Alexandr Salák z Novosibirsku. V utkání se Slovanem Bratislava ho překonal ve 38. minutě po přihrávce Václava Nedorosta další český útočník Lukáš Kašpar, ale Sibir díky brance Maxima Šalunova ve slovenské metropoli vyhrál 3:2.

K vítězství nevedla ani branka Tomáše Zohorny, jenž byl jediným střelcem Chabarovsku při porážce 1:2 na ledě Viťazu Podolsk. Pět branek inkasoval Jakub Sedláček, jehož Dinamo Riga podlehlo 0:5 finalistům minulého ročníku CSKA Moskva.

Vedle Sobotky přispěli dvěma asistencemi k výhrám svých týmů také Petr Koukal z Jekatěrinburgu a Jan Kovář z Magnitogorsku.