CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Teplice 1:0. Hosté nemají jistou záchranu

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Jablonce vybojovali v 28. kole první ligy výhru 1:0 nad Teplicemi, když se o jediný gól postaral šest minut před koncem stoper Luděk Pernica. Jablonec tak na jaře doma ztratil jen dva body a je sedmý, naopak Teplice z posledních 11 utkání vyhrály jediné a stále jsou ohrožené sestupem. Na předposlední Olomouc sice mají náskok pěti bodů, ale ještě se Sigmou budou hrát.

Jablonec v týdnu postoupil do finále poháru a dobrou pohodu potvrzoval i proti Teplicím, když měl celé utkání převahu. Už v 6. minutě našel Pospíšil Doležala, ale domácího útočníka vychytal Grigar.

Teplický gólman nadále trápil jablonecké střelce. Karavajevovu ránu tečoval na tyč, následně rychlým vyběhnutím lapil i velkou šanci Pospíšila. Greguš pak po rohu v dobré pozici netrefil odkrytou branku.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Teplice 1:0. Hosté budou ještě bojovat o záchranu

Za zahozené šance mohl domácí potrestat Potočný, ale střelou k tyči brankáře Hrubého nezaskočil.

Ve druhé půli Teplice zlepšily defenzivu a už domácí hráče příliš do šancí nepouštěly. Samy však také v útoku příliš vidět nebyly. A tak zajímavější byla jen Gregušova tvrdá střela těsně vedle teplické branky.

Až v 84. minutě přišel rohový kop domácích, po závaru se dostal míč ke stoperu Pernicovi a ten dělovkou zblízka zařídil Jablonci tři body. Teplice už nenašly odpověď.

FK Jablonec - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 84. Pernica. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Kodeš (Teplice). Diváci: 2890.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Rossi, Hanousek - Hübschman - Mihálik (28. Masopust), Greguš, Pospíšil (84. Wágner), Mingazov (63. Trávník) - Doležal. Trenér: Frťala.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kodeš (86. Táborský) - Fillo, Vachoušek (81. Chukwuma), Kukec (67. Vondrášek) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Jablonec - Teplice: Pernica se se trefil po jabloneckém rohu, 1:0

Jablonec - Teplice: Gregušova pěkná střela bránu minula

Jablonec - Teplice: Greguš selhal před prázdnou bránou

Jablonec - Teplice: Grigar vychytal Pospíšilův pokus zblízka

Jablonec - Teplice: Po střele Karavajeva zazvonila tyč

Jablonec - Teplice: Doležal zblízka šajtlí Grigara neprostřelil