12. ledna 2017 • 15:48

Sparta hrála s Freiburgem bez branek. Šance byly jen v prvním poločase

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

V prvním přípravném utkání roku 2017 fotbalisté Sparty branku nevstřelili. Na soustředění ve Španělsku remizovali s bundesligovým Freiburgem 0:0. Brankové příležitosti měli Letenští zejména v prvním poločase, všechny příležitosti zlikvidoval pozorný gólman německého soupeře.

V zápase hraném v rámci soustředění v Málaze byli Letenští aktivnějším celkem, ale obranu německého týmu nepřekonali.

Hodně vidět byl hlavně pravý bek Sparty Vjačeslav Karavajev. Už ve druhé minutě ve velké šanci ještě přihrál, ale nepřesně. Následně našel ve vápně Lafatu, který v ofsajdu hlavičkoval do tyče. V 10. minutě pak měl ruský bek další velkou šanci, individuálně se uvolnil a vypálil do šibenice, brankář však stačil míč vyrazit. Nevyzrál na něj ani Mustedaganič.

Také soupeř se několikrát dostal do zakončení, ale buď byli hráči nepřesnění, nebo stál míči v cestě do branky gólman Budinský.

Holoubek: Se zápasem jsme spokojení, Néstor a Vatajelu hráli průměrně

Ve druhé půli po vystřídání už se hrálo opatrněji, Sparta kombinovala, ale do šancí se příliš nedostávala. Největší možnost tak měl Freiburg, ale Bulut sám před Budinským zvolil nepřesnou přihrávku.

V dresu Sparty se poprvé po návratu z B-týmu objevil Konaté, šanci dostaly i posily Néstor a Vatajelu.

Další přípravný duel sehraje Sparta 21. ledna s Teplicemi již na Strahově (11:00).

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:

Sparta Praha - Freiburg 0:0

Sestava Sparty:

I. poločas: Budinský - Karavajev, Holek, Mazuch, Vatajelu - Konaté, Mustedanagič, Dočkal, Mareček, Juliš - Lafata.
II. poločas: Budinský - Sáček, Holek, M. Kadlec, Hybš - Néstor, Havelka, Čermák, Vácha, V. Kadlec - Pulkrab. Trenér: Požár.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Nejmladší z trenérů Sparty Havlíček: Přechod do A-týmu? Jiný svět

Michal Kadlec o vyprázdněné marodce: Je nezvyklé vidět na tréninku tolik kluků

Mladíci Sparty, jak je neznáte: Sáček a Pulkrab o prvním rande i líbání