CELÝ SESTŘIH: Bohemians – Plzeň 0:1. Hosté stáhli náskok Slavie na bod

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Plzně v dohrávce 16. ligového kola zvítězili 1:0 na hřišti Bohemians 1905. Úřadující mistr tak z druhého místa po 20 zápasech ztrácí už jen bod na vedoucí Slavii. Utkání v Ďolíčku rozhodl v osmé minutě Marek Bakoš, více šancí však měli Pražané. Ti v domácí soutěži nevyhráli poosmé za sebou a prodloužili čekání na vstřelený gól na 716 minut. V tabulce jim patří dvanácté místo s pětibodovým náskokem na předposlední Jihlavu.

Zápas se měl původně hrát 3. prosince, ale kvůli promrzlému trávníku byl odložen jen pár minut před výkopem. Vršovický klub za nezajištěné hřiště dostal od Disciplinární komise LFA pokutu 350 tisíc korun.

Soutěžní premiéru v plzeňském dresu si odbyli stoper Hájek a slovinský levý bek Janža. Zimní posily nahradily zraněné obránce Hejdu s Limberským.

Bohemians - Plzeň: Bakoš se hlavou natáhl po míči a Plzeň vede 1:0

Bohemians začali aktivně, ale Plzeň se brzy ujala vedení. V osmé minutě Hořava v šestnáctce prodloužil míč na Bakoše a slovenský útočník se prosadil umístěnou hlavičkou. Viktoria na jaře poprvé skórovala mimo svůj stadion, naopak domácí v lize inkasovali po 331 minutách.

Západočeši se pak zatáhli a přenechali iniciativu soupeři. Bohemians si vytvořili několik možností, ale Kuchta hlavičkoval nad břevno a Jiráskovu střelu zneškodnil Kozáčik. Krátce před pauzou se pak Markovič dostal za Hubníka a sám před plzeňským gólmanem trefil šajtlí boční síť.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 0:1

Domácí měli i první slibné příležitosti po pauze, když Jiráskovu ránu vykopl Kozáčik a Hubínek těsně minul branku. Hráči Viktorie se do zakončení téměř nedostávali, výjimkou byla dalekonosná střela Hořavy, kterou snadno chytil brankář Fryšták.

Plzeň se v závěru soustředila na defenzivu a náporu Bohemians odolala. V nastavení mohl přidat pojistku Kopic, jehož "nájezd" ale zlikvidoval Fryšták.

Dohrávka 16. kola první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 8. Bakoš. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Pochylý. ŽK: Buchta - Matějů, Janža, Krmenčík, Hájek. Diváci: 4912.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Buchta, Krch, Švec (36. Šmíd), Havel - Hubínek (76. Kabajev), Jirásek - Mašek, Markovič, Kuchta (84. Nitrianský). Trenér: Koubek.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hájek, Hubník, Janža - Kopic, Hořava, Hrošovský, Zeman (89. Kovařík) - Krmenčík (68. Chrien), Bakoš (87. Poznar). Trenér: Pivarník.

Bohemians - Plzeň: Klokani tlačí, ale Buchtova hlavička letěla kousek vedle

Bohemians - Plzeň: Jako v hokeji– Krch tečoval střelu před Kozáčikem, ten ale míč chytil

Bohemians - Plzeň: Jirásek se opřel do míče z voleje, ale bránu netrefil

Bohemians - Plzeň: Obrana hostů úplně zapomněla na Hubínka, ten vystřelil těsně vedle

Hosté: 9. Bakoš

Domácí: Fryšták – P. Buchta, Krch (C), Švec (36. Šmíd) – Dostál, Hubínek (76. Kabajev), Jirásek, Havel – Kuchta (83. Nitrianský), Marković, Mašek.

Hosté: Kozáčik – Matějů, Hájek, Hubník (C), Janža – Kopic, Hořava, Hrošovský, Zeman (89. J. Kovařík) – Krmenčík (67. Chrien), Bakoš (86. Poznar).

Domácí: Jindřišek, Bartek, Šmíd, Luts, Kabajev, Nitrianský, Berkovec

Hosté: Bolek, Petržela, Řezník, Poznar, Kovařík, Chrien, Ivanschitz

Domácí: P. Buchta

Hosté: Matějů, Janža, Krmenčík, Hájek