CELÝ SESTŘIH: Slovácko – Slavia 0:2. Pražané jsou v čele, pálil Deli

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Fotbalisté Slavie Praha jsou minimálně do nedělního večera v čele ePojisteni.cz ligy. V páteční předehrávce 25. kola na půdě Slovácka zvítězili 2:0 po brankách Milana Škody a Simona Deliho. Sešívaní pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohráli již 21 ligových zápasů v řadě.

Hosté: 31. Milan Škoda, 84. Deli

Domácí: Daněk – Reinberk, Břečka, S. Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík (82. Rezek), Machalík – Zajíc (72. Koné).

Hosté: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (59. Zmrhal), Ščuk, Hušbauer (90+3. Tecl), Mingazov (73. Bořil) – Milan Škoda (C).

5648 diváků

Do sestavy Slovácka, které v minulém kole prohrou v Plzni vyšlo po devíti kolech poprvé bodově naprázdno, se vrátil po vypršení karetního trestu obránce Civič. V sestavě Slavie chyběl vykartovaný Barák, kterého nahradil Ščuk.

Fotbalisté Slovácka měli z favorita respekt. Začali opatrně, nechtěli se ale dostat pod tlak. Proto svou taktiku založili na napadání soupeře již u půlící čáry při zakládání útočných akcí. V první půlhodině byli domácí fotbalisté i střelecky aktivnější. V koncovce byl nejpilnější Daníček, který dvakrát vyzkoušel tvrdými střelami z 20 metrů brankáře Pavlenku.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Slavia 0:2. Pražané jsou v čele, pálil Deli

Slavia po vyrovnaném úvodu udeřila v 31. minutě. Domácí obránce Hofmann ztratil ve středu pole míč, po levé straně unikl Mingazov a na jeho přihrávku mezi stopery Slovácka naběhl volný Škoda, který tvrdou střelou pod břevno dal první gól.

Po změně stran Slovácko zvýšilo aktivitu. Největší šanci k vyrovnání měl v 59. minutě Machalík, jehož střelu vyrazil brankář Pavlenka. Tlak domácích fotbalistů ale postupně slábl a pozorně hrající Pražané měli hru pod kontrolou. Po získání míče hrozili rychlými protiútoky.

Po chybě Slovácka v rozehrávce mohl v 66. minutě zvýšit náskok hostů Mingazov, jehož střela prolétla těsně nad břevnem. V 77. minutě stačil po Hušbauerově trestném kopu brankář Daněk v poslední chvíli vyrazit Škodovu hlavičku.

V závěrečné čtvrthodině už měla Slavia převahu. Po rohovém kopu v 84. minutě stačil brankář Daněk vyrazit míč jen před Deliho, který přidal druhý gól.

25. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 31. Škoda, 84. Deli. Rozhodčí: Královec - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Daníček - Ngadeu, Frydrych. Diváci: 5648.

Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Šumulikoski - Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík (83. Rezek) - Zajíc (73. Koné). Trenér: Levý.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Mingazov (74. Bořil), Ščuk, Hušbauer (90.+2 Tecl), Sýkora (60. Zmrhal) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Slovácko - Slavia: Kone se dostal přes Deliho, vystřelil Pavlenkovi do náruče

Slovácko - Slavia: Daněk vyrazil míč nepřesvědčivě, Deli narval míč do šibenice – 2:0

Slovácko - Slavia: Penalty se nedočkalo ani Slovácko, když Navrátil přepadl přes Ščukovu nohu

Slovácko - Slavia: Havlík zasáhl míč rukou, Královec penaltu neodpískal

Slovácko - Slavia: Zmrhalovi na poslední chvíli sebral tutovku Civič

Slovácko - Slavia: Daníček vyletěl ze hřiště jako utržený vagon, ohrozil fotografku a mikrofon

Slovácko - Slavia: Hušbauer posadil míč Škodovi na hlavu, Daněk vyrazil

Slovácko - Slavia: Ngadeu sundal drsným skluzem Havlíka, dostal žlutou

Slovácko - Slavia: Reinberk přihrál Mingazovovi, ten přestřelil bránu

Slovácko - Slavia: Machalík tvrdou ranou těsně minul slávistickou bránu

Slovácko - Slavia: Ngadeu stáhl Navrátila, unikl druhé žluté kartě