CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:1. Srovnání v závěru, hrál Rosický

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Fotbalisté Sparty po porážce v předkole Evropské ligy na půdě CZ Bělehrad zaváhali také na startu Het ligy. V 1. kole doma překvapivě pouze remizovali s Bohemians 1905 1:1. V 16. minutě je poslal do vedení z pokotového kopu David Lafata, který si připsal 200. ligový gól. Dvě minuty před koncem ale vyrovnal Michal Šmíd.

Domácí: 16. Lafata

Hosté: 88. Šmíd

Domácí: Dúbravka – Karavajev, Kaya (45. Štetina), Mareček, Civič – Mandjeck, Mavuba – Ben Haim II (71. Rosický), Plavšić, Juliš – Lafata (C) (83. Janko).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Švec (81. Jirásek), Jindřišek (C) – Vaníček (69. Kuchta), Mašek, Bartek – Tetteh (63. Kabajev).

Domácí: Koubek, Štetina, Janko, Kadlec, Rosický, Frýdek, Sáček

Hosté: Buchta, Jirásek, Kuchta, Kouba, Urdinov, Kabajev

Hosté: Hůlka, M. Dostál

Julínek – Dobrovolný, Antoníček

Generali Arena, Praha-Bubeneč

Sparta nasadila v základní sestavě hned sedm letních posil, tedy o jednu víc než ve čtvrtečním utkání 3. předkola Evropské ligy, které Pražané prohráli s Crvenou Zvezdou Bělehrad 0:2. Nově dostal od první minuty šanci záložník Mavuba, jen na lavičce zůstal útočník Janko nebo stoper Štetina. Mezi náhradníky se také objevil i exreprezentační kapitán Rosický .

Domácí se ujali vedení už v 16. minutě, když po faulu Hůlky na Ben Chaima nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil kapitán Sparty Lafata a 200. ligovým gólem se osamostatnil na třetím místě Klubu ligových kanonýrů. Před ním jsou už jen Vlastimil Kopecký (252 gólů) a Josef Bican (447). Čtvrtý je Antonín Hájek (199).

Bohemians 1905 mohli vyrovnat jen o pár okamžiků později. Mašek se po přihrávce Tetteha ocitl zcela osamocený na velkém vápně, ale míč si nedokázal ideálně zpracovat a jeho střelu na poslední chvíli stihl vracející se Mareček zablokovat skluzem.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:1. Hosté srovnali v závěru, hrál Rosický

Po přestávce se na Letné dlouho nic nedělo. Fanoušky tak ze sedaček zvedl až Rosický, když se šel za bouřlivého potlesku rozcvičovat k rohovému praporku. Až poté na sebe upozornili i hráči na trávníku. Plavšič se uvolnil na hranici vápna a trefil tyč. Lafata v pádu neuspěl s dorážkou.

K obrovské radosti domácích příznivců se v 70. minutě dostal na hřiště i Rosický, když nahradil Ben Chaima. Šestatřicetiletý záložník zasáhl teprve do druhého ligového utkání od loňského návratu z Arsenalu. Před vleklým zraněním odehrál v září odehrál necelých 20 minut proti Mladé Boleslavi. Po střídání Lafaty navíc dostal kapitánskou pásku.

Když už to vypadalo, že Sparta bez potíží dojde k vítězství, hosté nečekaně vyrovnali. Domácí gólman Dúbravka neudržel Dostálovu tvrdou střelu a Šmíd se z dorážky nemýlil. Sparta si tak připsala nepříjemné zaváhání před čtvrteční domácí odvetou s Crvenou Zvezdou.

Sparta - Bohemians: Vyrovnáno! Dostálovu střelu Dúbravka jen vyrazil, Šmíd dal na 1:1

Sparta - Bohemians: Obrovský závar před Dúbravkou, hosté míč do brány nedotlačili

Sparta - Bohemians: Mareček sundal ve vápně Tetteha, Julínek penaltu nezapískal

Sparta - Bohemians: Mašek měl na noze gól, Mareček mu ho sebral na poslední chvíli

Sparta - Bohemians: Také “klokani” chtějí penaltu, na míč si sáhl Mandjeck

Sparta - Bohemians: Ben Chaim vykoupal Dostála a mířil do šibenice, zakročil Fryšták

Sparta - Bohemians: Maškova ruka?! Sparťané marně volali po penaltě

Sparta - Bohemians: Hůlka hloupě složil Ben Chaima, Lafata suverénně proměnil penaltu. 1:0

Sparta - Bohemians: Kaya pustil do šance Tetteha, ten netrefil bránu

Sparta - Bohemians: Plavšič ve velké šanci netrefil bránu

Sparta - Bohemians: Velké choreo fanoušků Sparty

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53