CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 1:1. Domácí favorit ztratil i proti deseti

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Brnem a promarnili možnost posunout se na čtvrté místo. Zbrojovka na Letné vedla díky brance Martina Juhara, o vyrovnání se postaral Ondřej Zahustel. Domácí poté hráli více než dvacet minut přesilovku po vyloučení Lukáše Kryštůfka, ale otočit skóre už nedokázali.

Domácí: 61. Zahustel

Hosté: 50. Juhar

Domácí: Niță – Zahustel, Kaya, Nhamoinesu, Mich. Kadlec (57. Vatajelu) – Mavuba (81. Plavšić), Kanga – V. Kadlec (C), Stanciu, Ben Chaim – Drchal (52. Lafata).

Hosté: Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák – R. Acosta, Kratochvíl (81. Sedlák), L. Krejčí, Juhar (90. Vraštil) – Růsek (68. Bazeljuk).

Domácí: Bičík, Kulhánek, Lafata, Ristić, Plavšić, Vatajelu, Hovorka

Hosté: Halouska, Kijanskas, Vraštil, Sedlák, Škoda, Bazeljuk, Pilík

Hosté: Sukup, L. Krejčí, Lutonský, Kryštůfek (č), Polák

Pechanec – Myška, Horák

Generali Arena, Praha-Bubeneč

7513 diváků

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni udělal oproti minulému utkání tři změny v sestavě. V záloze nastoupil Mavuba, na stoperu dostal šanci Costa a vykartovaného Frýdka na levém kraji obrany nahradil Michal Kadlec, který se na jaře objevil v základu poprvé.

Úvod utkání patřil Brnu. Juhar nejprve z přímého kopu po zemi těsně minul a poté Acosta prošel středem domácí obrany, ale zakončil slabě a navíc přímo do brankáře. Sparta postupně převzala aktivitu, ale střely Václava Kadlece i Kangy branku minuly a v největší šanci prvního poločasu selhal osmnáctiletý Drchal, jenž Kangův centr poslal zblízka nad.

Trápení Sparty vyvrcholilo v 50. minutě, kdy se Zbrojovka ujala vedení. Michal Kadlec ztratil míč a rychlou akci Brna zakončil ranou z rohu velkého vápna bývalý hráč letenského celku Juhar, jehož střelu do horního rohu branky tečoval obránce Zahustel.

Bouřlivý pískot po inkasovaném gólu vyburcoval Spartu k aktivitě. Na hřiště v krátkém sledu přišli Lafata a Vatajelu, který nahradil chybujícího Michala Kadlece a v 61. minutě zařídil vyrovnání, když se po jeho centru trefil Zahustel. Vzápětí navíc hostujícímu gólmanovi Melichárkovi nadělala velké problémy Ben Chaimova střela.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 1:1. Favorit ztratil i proti deseti

V 69. minutě přiživil šance Sparty na obrat hostující Kryštůfek, když dostal za úmyslnou ruku červenou kartu. Přesilovku mohl využít v 74. minutě Ben Chaim, kterého našel za obranou Vatajelu, ale domácí záložník zblízka proti Melichárkovi neuspěl.

Deset minut před koncem se nevedlo ani Lafatovi, který hlavičkoval pouze do břevna, zatímco chvíli nato v těžké pozici mířil Václav Kadlec těsně mimo. Šanci strhnout vedení na svou stranu mělo v závěru nečekaně i Brno, ale Sedlák po sólu trefil jen Nitu.

Sparta po remíze zaznamenala teprve třetí domácí ztrátu v sezoně a na čtvrtý Liberec ztrácí bod. Naopak Brno bodovalo na Letné poprvé od roku 2008 a po osmi porážkách za sebou. Od pásma sestupu Zbrojovku dělí tři body.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Brno: Šance jako Brno! Sedlák šel sám na Nitu, ten ho vychytal

Sparta - Brno: Lafata utekl a odcentroval na Kadlece, ten zblízka netrefil bránu

Sparta - Brno: Vatajelu střelou z přímého volného kopu pořádně protáhl Melichárka

Sparta - Brno: Kanga vypálil z dálky tvrdě, ale těsně vedle

Sparta - Brno: Stanciu s Kangou vymysleli tutovku pro Drchala, ten ze dvou metrů minul bránu

Sparta - Brno: Stanciu pohotově vypálil z hranice vápna, míč letěl kousek nad bránu

Sparta - Brno: Zbrojovka si dala vlastní gól! Pomezní ale chybně mávl Ben Chaimovi ofsajd

Sparta - Brno: Kanga spadl ve vápně po souboji s Polákem, penalta to není

Sparta - Brno: Kadlec se dostal za obranu, těsně minul brněnskou bránu

Sparta - Brno: Acosta se protáhl mezi sparťanské stopery, Nita ho vychytal

Sparta - Brno: Kadlec předložil pěknou přihrávku Kangovi, ten ve velké šanci minul balon

Sparta - Brno: Juhar vypálil z přímého volného kopu těsně vedle brány

Sparta - Brno: Drchal se vydal na zteč, vypálil vysoko nad

Sparta - Brno: Sparťané blahopřejí - jubilea oslavili Uhrin starší a Kotrba

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53