CELÝ SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:1. Hapalův tým přišel o výhru na konci

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Pavel Hapal sahal při premiéře u fotbalistů Sparty po výhře. Tým s novým trenérem si ve 20. kole Het ligy z Karviné ale odvezl jen remízu 1:1. Skóre otevřel ve 24. minutě hostující Guélor Kanga ranou z dálky, v 87. minutě však vyrovnal Tomáš Wágner. Hosté poskočili v tabulce minimálně do neděle na čtvrté místo před Liberec, který má stejně bodů a zápas k dobru, ztráta na druhou Slavii může týden před očekávaným derby vzrůst až na sedm bodů.

Domácí: 87. Wágner

Hosté: 24. Kanga

Domácí: P. Le Giang – Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) – Panák, Janečka (71. Weber) – Voltr (65. Šisler), Budínský, Kalabiška (54. Lingr) – Wágner.

Hosté: Niță – Zahustel, Hovorka, Nhamoinesu, M. Frýdek – Kulhánek, Stanciu (89. Ristić), Kanga – V. Kadlec, Ben Chaim (74. Vatajelu) – Lafata (C) (64. Juliš).

4 833 diváků

Hapal sáhl ke čtyřem změnám v základní sestavě, do které s kapitánskou páskou vrátil především svým italským předchůdcem přehlíženého útočníka Davida Lafatu .

Před vyprodaným stadionem se po úvodní čtvrthodině začali osmělovat hosté. Ošemetnou ránu Stanciua z přímého kopu Le Giang zvedl na roh, ale ve 24. minutě hosté vystihli karvinský odkop ve středu hřiště, Kanga si míč rychle navedl na střelu a jeho přízemní projektil šel z dvaceti metrů přesně k tyči. Gabonský záložník dal svůj druhý gól v letenském dresu.

Právě z větší síly ve středu pole vycházela územní převaha Pražanů v první půli. Jedna z jarních štik ligy ale vedení Sparty mohla rychle smazat: Budínský z rohu ve 26. minutě poslal ideální centr na malé vápno, jenže Kalabiška hlavičkou o zem těsně přestřelil.

Karviná se v ofenzivě tentokrát příliš neprosazovala. Přestože ve druhé půli se přes svou pravou stranu dostala do několika průniků, vše ztroskotalo na špatném řešení finální fáze. Ani Sparta však ve druhé půli v útoku nevymyslela nic, čím by ohrozila Le Gianga v domácí brance. Hosté se postupně více stahovali do hloubi vlastní poloviny a malá aktivita se jim vymstila.

Boj uprostřed hrací plochy směřoval bez větších šancí na obou stranách k první jarní karvinské prohře, když v 87. minutě zničehonic obdržel krásnou přihrávku za obranu domácí kanonýr Wágner a po kličce brankáři do prázdné branky vyrovnal. Sparta tak venku v lize počtvrté za sebou nevyhrála.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:1. Wágner zachránil domácím v závěru bod

Branky: 87. Wágner - 24. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Dresler. ŽK: Budínský, Panák - M. Frýdek. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Panák, Janečka (70. Weber) - Voltr (65. Šisler), Budínský, Kalabiška (54. Lingr) - Wágner. Trenér: Mucha.

Sparta: Nita - Zahustel , Hovorka, Costa, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec , Kanga, Stanciu (89. Ristič), Ben Chaim (74. Vatajelu) - Lafata (64. Juliš). Trenér: Hapal.

Karviná - Sparta: Costa tvrdě sundal Dreksu, ten zůstal bezvládně ležet na zemi

Karviná - Sparta: Wágner šokoval Spartu – obešel Nitu a vyrovnal na 1:1

Karviná - Sparta: Juliš se řítil do šance, parádním zákrokem ho na poslední chvíli zastavil Hošek

Karviná - Sparta: Ben Chaim vypálil z dálky, o kousek minul šibenici

Karviná - Sparta: Budínský vypálil k bližší tyči, Nita vyrazil

Karviná - Sparta: Kulhánek se srazil s Costou, ten musel v krvi opustit hřiště

Karviná - Sparta: Kalabiška hlavičkoval nebezpečně o zem, balon skočil nad břevno

Karviná - Sparta: Kanga vypálil z dálky a prostřelil Le Gianga – Sparta vede 1:0

Karviná - Sparta: Le Giang vytáhl Stanciův přímý volný kop těsně nad břevno

Karviná - Sparta: Kadlecovu střelu z dálky Le Giang zkrotil

Karviná - Sparta: Voltr střihl nůžkami před vápnem, Nita střelu chytil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53