SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, video zrušilo gól i penaltu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Žádné oslavy! Fotbalisté Plzně propásli první šanci, jak potvrdit titul, když prohráli ve šlágru 27. kola Het ligy na půdě druhé Slavie 0:2. Rozdíl mezi nejlepšími týmy soutěže se zmenšil tři kola před koncem na šest bodů. Viktorii tak stačí uhrát čtyři body bez ohledu na další výsledky. O sobotním výsledku v Edenu rozhodl vlastní gól Radima Řezníka a trefa Stanislava Tecla. V akci bylo opět video, rozhodčí po konzultaci neuznal gól Plzně a jednu ze dvou penalt pro Slavii.

Domácí: 16. Řezník (vl.), 58. Tecl

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada (8. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) (87. Kúdela) – Tecl (76. Milan Škoda).

Hosté: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (77. J. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic – Bakoš (46. Krmenčík).

Domácí: Kovář, Sobol, Danny, Kúdela, Škoda, Necid, Pokorný

Hosté: Hruška, Petržela, Krmenčík, Chorý, Kovařík, Hájek, Ivanschitz

Domácí: Frydrych, Hušbauer, Sýkora

Hosté: Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský

P. Franěk – J. Kubr, J. Kříž (M. Nenadál)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

15 674 diváků

Do plzeňské sestavy se vrátil uzdravený obránce Limberský , větší překvapení ale přichystal slávistický kouč Trpišovský, který nasadil záložníka Sýkoru netradičně do středu pole na podhrotu. V útoku nastoupil bývalý hráč Viktorie Tecl a na pravém kraji obrany po delší době Frydrych.

Slavia na soupeře vlétla a celý první poločas měla mírně navrch. Červenobílí se dostali do vedení v 16. minutě z rohového kopu, z něhož před rokem rozhodli o domácím vítězství nad Plzní 1:0.

Stochův centr zasáhl hlavou Tecl, trefil Řezníka a od něj se míč odrazil do sítě. Hostující bek se tečí nechtěně podepsal i pod jeden ze dvou inkasovaných gólů v nedávném duelu s dalším pražským celkem Spartou.

Pak se dlouho hrálo bez větších šancí, až minutu před přestávkou se obtočil kolem obránce Tecl a jeho slabý pokus se dokutálel těsně vedle. Frydrych se míč marně snažil tečovat do sítě.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Plzeň 2:0. Lídr titul neslaví, v Edenu kralovali domácí

Po přestávce nahradil hostujícího útočníka Bakoše uzdravený Krmenčík a ve 49. minutě mohl srovnat Kopic, jeho křížná střela ale minula tyč. Na druhé straně slávisté o chvíli později nevyužili velkou šanci na zvýšení. Po faulu Havla na Sýkoru nařídil rozhodčí Franěk penaltu, ale Stochovu střelu vychytal brankář Kozáčik .

V 58. minutě už Pražané druhý gól přidali. Po brejku tří na jednoho našel Zmrhal volného Tecla, který obešel vybíhajícího Kozáčika a střelou do prázdné branky zvýšil.

Třetí trefu mohl přidat Frydrych, ale Kozáčik ještě udržel hosty ve hře. V 67. minutě po centru překonal domácího gólmana Koláře z dorážky Havel, sudí Franěk ale celou situaci ještě zkonzultoval s videorozhodčím a snižující branka kvůli ofsajdu nakonec neplatila.

Nová technologie byla ve hře i čtvrt hodiny před koncem. Franěk nejprve po zákroku Limberského na Tecla nařídil penaltu pro Slavii, ale video odhalilo, že plzeňský bek vypíchl míč.

Sýkora po skvělém výkonu: "Plzeň jsme nepustili téměř k ničemu."

Gólový Tecl: Když předvedeme ve finále poháru stejný výkon, vyhrajeme

Hubník po odložených oslavách v Edenu: Když video, tak na všech zápasech

Klíčové momenty zápasu

Slavia - Plzeň: Stoch si vyšlápl na o dvě hlavy většího Chorého, konflikt řešil rozhodčí

Slavia - Plzeň: Dva kontakty s míčem a pak dělovka! Frydrych ránou vystrašil Plzeň

Slavia - Plzeň: ZNOVU VIDEO: rozhodčí odvolal penaltu, Limberský Tecla nefauloval

Slavia - Plzeň: Velká šance Slavie! Po rohu tvrdě hlavičkoval Frydrych, Kozáčik zachránil

Slavia - Plzeň: Slavia nepolevuje: Stoch přetlačil Limberského a pálil vedle branky

Slavia - Plzeň: Video v akci! Havel dostal míč do sítě, ale sudí po konzultaci gól neuznal

Slavia - Plzeň: Zabijácký brejk. Stoch poslal míč k Zmrhalovi, Tecl dal gól na 2:0!

Slavia - Plzeň: Stoch krásně našel naběhnutého Bořila, jeho centr Kozáčik lapil

Slavia - Plzeň: V první akci střídající Krmenčík: Ngadeu plzeňského střelce odblokoval

Slavia - Plzeň: Po faulu na Sýkoru kopal Stoch penaltu, ale selhal! Kozáčik podržel Plzeň
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Plzeň: Plzeň zvedá hlavu, Kopic šikovnou střílenou přihrávkou hledal spoluhráče

Slavia - Plzeň: Zmrhalovu střelu srazila obrana Viktorie jen na roh

Slavia - Plzeň: Tecl po souboji s Hubníkem spadl ve vápně a chtěl penaltu

Slavia - Plzeň: Podívejte se, jak si Radim Řezník nešťastně srazil míč do vlastní brány

Slavia - Plzeň: Bořil vyslal netypicky ze středu hřiště dělovku nad branku Kozáčika

Slavia - Plzeň: Po delší době se připomenula Plzeň, Kolář situaci vyřešil

Slavia - Plzeň: Velkolepé choreo Tribuny Sever, která slaví 10 let v Edenu

Slavia - Plzeň: Slibná akce rychlého Tecla, Plzeň zachránil Limberský

Slavia - Plzeň: Slavia vede! Po rohu Stocha si míč do branky srazil Řezník - 1:0

Slavia - Plzeň: Kolář na výletě daleko od branky, Bakoš ho sestřelil. Za žlutou

Slavia - Plzeň: První roh Slavie - a hned nebezpečí, Kozáčik musel na zem

Slavia - Plzeň: Hned po výkopu se domácí hnali do útoku, Stoch střílel těsně vedle

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34