20. dubna 2016 • 18:45

Skvělý nápad! Na Bolta za „rekordní“ cenu vstupenek

Autor:
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co mají společného světový rekord v běhu na sto metrů a cena vstupenek na světový šampionát v atletice? Číslo 9,58. Je to čas, který zaběhl Usain Bolt před sedmi lety v Berlíně na své oblíbené trati. A také je to cena lístku, kterou zaplatí děti za zhlédnutí pravděpodobně posledního vystoupení jamajského velikána.Organizátory napadlo Boltův rekord spojit i se šampionátem v Londýně 2017. Devětadvacetiletý sprinter je ve světě atletiky obrovským fenomén. Originálním reklamním tahem chtějí pořadatelé přilákat více mladých atletických fanoušků na stadiony a ukázat jim tak krásu tohoto sportu. „Vždy jsem říkal, že děti jsou budoucnost,“ chválil organizátory Bolt v listu Daily Mail.

Myšlenkou je nadšený. O to víc, že se zřejmě chystá ke svému poslednímu šampionátu. A kdo by nechtěl vidět šestinásobného olympijského zlatého medailistu při jeho rozlučkové show.  Cena „World record“ lístku 9,58 liber (cca 320Kč) je příznivá. Klasické vstupné pro dospělého začíná na £20, což v přepočtu činí cca 680Kč.

Bolt není jediný, který se může chlubit svými „World record tickets“. K prodeji mají organizátoři připravené i další sběratelské poklady. Cena vstupenky 12,91 liber odkazuje na rekord Colina Jacksona v disciplíně 110m překážek. Částka 18,29 liber je odrazem nejlepšího výkonu trojskokana Jonathana Edwardse a 52,74 liber připomíná úspěch překážkářky na 400m Sally Gunell.  Všechny lístky půjdou do prodeje od 1. srpna 2016. 

Podívejte se na finálový závod Usaina Bolta na mistrovství světa