+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. května 2016 • 17:52

Dohodnutý výsledek na MS v hokeji? Nepravděpodobné, ale možné

Autor:
Marek Viedenský s Olegem Jevenenkem souboj u mantinelu neustáli
TOP VIDEA
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak nám hokejisté Běloruska porazili Francii 3:0. Nic nemožného, řeknete si. Ale s ohledem na jejich hru na probíhajícím MS stejně trošku překvapivé. Ne však, když se nedíváte pouze na výsledek, ale i na to, kdy utkání probíhalo.Od doby, kdy reprezentanti Běloruska dokázali potrápit nejednoho favorita (nepočítáme letošní výhru nad Slovenskem) už uplynula nějaká ta voda a nad výběrem země zubrů se již nějaký ten ročník vznáší strašák sestupu. Porážka s outsiderem z Maďarska budiž důkazem.

Před posledním hracím dnem měli stejně bodů a horší vzájemný zápas, než jejich přemožitel (zaplaťbůh za marnost Cígerova výběru, jinak by byli odepsaní úplně) a před sebou duel s Francií, pořadatelem příštího MS.

Bělorusové potřebují bodovat, o tom žádná. Francouzům o nic nejde. Výhra (skoro) domácích? Nepřekvapivé. Bělorusko zůstává, Maďarsko sestupuje. A teď si vzpomeňme na loňské mistrovství, konkrétně na pražskou skupinu.

K odpolednímu zápasu vyjíždějí hokejisté Lotyšska a - světe drž se, jaká náhoda - Francie. Postavení je následující: Rakousko 5, Lotyšsko 4, Francie 3. Při výhře Francouzů v nastavení se zachraňují oba soupeři odpoledního duelu a Rakousko padá. Výsledek? Dle očekávání.

A zde přichází kámen úrazu současného modelu. Ke konci se vždy naskytne možnost "vyjít vstříc". Proč na vrcholné akci sezony nevyzkoušet olympijský model s předkolem play off, kdy by si to třetí rozdal s šestým a čtvrtý s pátým. Je možné, že by výsledky byly stejné.

Ale... kdo ví? Do posledního kola by měly o co hrát všichni účastníci, první dvě místa by s vidinou dne odpočinku navíc nebyla jen zárukou "nestěhování se" a zároveň by ubylo pár nicneřešících zápasů o čest a o oříšky. Pane Fasele, co takhle přidat čtyři zápasy do programu?

Z V VP PP P Skóre B
1.  Finsko 7 7 0 0 0 29:6 21
2.  Kanada 7 6 0 0 1 34:8 18
3.  Německo 7 4 0 1 2 22:20 13
4.  USA 7 3 0 1 3 22:18 10
5.  Slovensko 7 2 1 0 4 15:23 8
6.  Bělorusko 7 2 0 0 5 16:32 6
7.  Francie 7 1 1 0 5 11:23 5
8.  Maďarsko 7 1 0 0 6 12:31 3

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram