Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C

Rozhodčí simulovala!? Tenista ji trefil raketou a byl vyloučen

Autor: pan

Že se po sebemenším kontaktu valí fotbalisté po celém světě na trávníku v "ukrutných" bolestech, aby za minutu už čile sprintovali po hřišti, na to je fanoušek tak nějak zvyklý. Hodně netradiční situace ale byli svědky diváci na tenisovém turnaji v americkém Charlottesville.

Darien King prohrál první set s Britem Corriem 4:6, ve druhém se hrál za stavu 6:6 tiebreak. Po jedné z výměn však dvaadvacetiletému Kingovi ruply nervy a raketou hodil o gumovou stěnu za základní čárou. Ta se odrazila a lehce se dotkla zad čárové rozhodčí.

Sudí se však zřítila v bolestech k zemi, odkud nehodlala dlouhé minuty vstát. King byl po dlouhé diskusi s hlavním rozhodčím vyloučen, do dalšího kola postoupil jeho šestadvacetiletý soupeř.

Lehký kontakt rakety s tělem čárové sudí těžko mohl způsobit nějaké fyzické zranění, daleko více se spíše jednalo o šok z divoké reakce tenisty, která se odehrála v její bezprostřední blízkosti.

Ať již byl důvod jakýkoliv, 310. hráč světa Darien King si za diskvalifikaci může sám.