30. srpna 2015 • 07:01

SOUHRN MS: Dibabaová vybojovala maratonský titul. Rozhodla vteřina

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Maraton v Pekingu vyhrála Mare Dibabaová v času 2:27:35 hodin a vybojovala vůbec první titul pro Etiopii na nejdelší běžecké trati v historii mistrovství světa. Dibabová porazila v závěrečném finiši na cílové rovince v Ptačím hnízdě Keňanku Helah Kipropovou v nejtěsnějším závodu historie MS o sekundu. Třetí místo patří Eunice Kirwaové z Bahrajnu, která na vítězku ztratila čtyři sekundy.

Dvojnásobná mistryně světa Edna Kiplagatová byla po většinu trati ve hře o rekordní třetí titul, ale v posledních dvou kilometrech nestačila tempu soupeřek a skončila pátá. Závod se konal v příjemné teplotě kolem 23 stupňů celsia, ale za nejhorších rozptylových podmínek nad městem v průběhu celého šampionátu.

Finále:

Ženy:

Maraton: 1. M. Dibabaová (Et.) 2:27:35, 2. H. Kipropová (Keňa) 2:27:36, 3. Kirwaová (Bahr.) 2:27:39, 4. Sumgongová 2:27:42, 5. E. Kiplagatová (obě Keňa) 2:28:18, 6. Tufaová (Et.) 2:29:12, 7. Itoová (Jap.) 2:29:48, 8. Tsegayeová (Et.) 2:30:54.

Program neděle:
12:30 výška muži - FINÁLE (Bába), 12:45 oštěp ženy - FINÁLE (Špotáková), 13:15 5000 ženy - FINÁLE, 13:45 1500 m muži - FINÁLE, 14:05 štafeta 4x400 m ženy - FINÁLE, 14:25 štafeta 4x400 m muži - FINÁLE.