Washington s Veselým opět prohrál, nedařilo se favoritům NBA

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

AKTUALIZOVÁNO – Pátou porážku za sebou utrpěli v NBA basketbalisté Washingtonu, kteří v pátek podlehli na palubovce New Jersey 98:110. Český nováček v soutěži Jan Veselý opět hrál v základní sestavě Wizards, během 23 a půl minuty zaznamenal čtyři body, pět doskoků a čtyři osobní chyby.

"Jenom si kopeme jámu. Nechali jsme je, aby si dělali, co chtějí. Máme, co jsme si zasloužili," zlobil se na špatnou defenzivu svých svěřenců trenér Randy Wittman. Washington prohrál podesáté z posledních jedenácti utkání.

Na výhře New Jersey měl výrazný podíl autor 19 bodů a 13 asistencí Deron Williams, i když bojuje s chřipkou a kvůli nemoci vynechal středeční zápas v Portlandu. Vítězství udrželo Nets malou naději na play off.

Miami po sérii 17 domácích výher podlehlo na své palubovce Memphisu 82:97. Grizzlies vedli od začátku do konce, což na hřišti Heat dokázal naposledy Boston v listopadu 2010.

"Všechno to bylo o první čtvrtině, kdy jsme doplatili na nesoustředěnost. Pak už jsme to nemohli dohnat," posteskl si kouč Erik Spoelstra. Miami prohrálo úvodní čtvrtinu 12:25.

Doma neuspěli ani další favorité soutěže. Los Angeles Lakers podlehli Houstonu 107:112 poté, co se museli většinu poslední čtvrtiny obejít bez vyfaulovaného andrewa Bynuma. Obhájce titulu Dallas prohrál s Portlandem 97:99 po prodloužení. V nastavení rozhodl se sirénou o těsném vítězství hostů dallaský rodák LaMarcus Aldridge, jenž nasbíral 25 bodů a 12 doskoků.

Oklahoma přišla o vedení v Západní konference po porážce na hřišti Indiany 98:103, kterou neodvrátilo ani 44 bodů Kevina Duranta, jenž předvedl svůj druhý nejlepší střelecký výkon v sezoně.

Výsledky NBA:
New Jersey - Washington 110:98 (za hosty Veselý 4 body, 5 doskoků), Atlanta - Detroit 101:96, Dallas - Portland 97:99 po prodl., Denver - Phoenix 105:99, Indiana - Oklahoma City 103:98, LA Lakers - Houston 107:112, Miami - Memphis 82:97, Milwaukee - Charlotte 95:90, San Antonio - New Orleans 128:103, Toronto - Cleveland 80:84, Utah - Golden State 104:98.