Skvělý úspěch. Basketbalistky do 16 let jsou mistryněmi Evropy

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

České basketbalistky do 16 let jsou mistryněmi Evropy. Svěřenkyně trenéra Richarda Fouska zvítězily ve finále šampionátu v Portugalsku nad domácím týmem jednoznačně 79:55. Postaraly se tak o první titul v této věkové kategorii od roku 1989, kdy vyhrál ještě společný československý výběr.

České kadetky hrály o evropské zlato potřetí za sebou, loni ve finále podlehly Rusku a předloni Španělsku. Tentokrát si ale už v úvodu utkání vypracovaly dvanáctibodový náskok a prakticky jedinému nebezpečí musely čelit na začátku druhé půle, kdy soupeřky osmibodovou šňůrou snížily na 39:29. Přesto ještě Češky dokázaly i třetí čtvrtinu vyhrát.

Nejlepší střelkyní finálového zápasu byla autorka 18 bodů Tereza Vitulová, která hraje za SŠMH Brno, o bod méně přidala ostravská Adéla Smutná. Už postupem do semifinále si reprezentantky zajistily účast na mistrovství světa do 17 let.