6. září 2015 • 17:47

Estonsko na ME basketbalistů prohrálo i s Belgií, Srbsko mělo kliku

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Srbští basketbalisté vyhráli i druhé utkání na mistrovství Evropy, když po Španělsku udolali i domácí Německo 68:66. O triumfu úřadujících vicemistrů světa v Berlíně rozhodl vteřinu před koncem Nemanja Bjelica.

Utkání bylo od začátku vyrovnané a žádnému z celků se nepovedlo vzdálit na více než sedm bodů. Němci hlavně zásluhou pivotů Dirka Nowitzkého a Tibora Pleisse drželi krok a 20 vteřin před koncem srovnali na 66:66.

Už se zdálo, že domácí za pomoci taktických faulů dotáhnou duel do prodloužení, ale Srbům vyšla poslední akce, Miloš Teodošič našel Bjelicu a nejlepší hráč minulé sezony Euroligy rozhodl.

Estonci v rižské skupině po debaklu od Česka jasně prohráli i s Belgií. Po sedmi minutách byli pozadu už v poměru 2:22, nakonec Belgie vyhrála 84:55.