Golden State drží šňůru neporazitelnosti, Toronto prohrálo

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Basketbalisté Golden State vyhráli i šestý zápas nového ročníku NBA a jako jediní si drží stoprocentní úspěšnost. V pátek obhájci titulu porazili Denver 119:104, Stephen Curry k tomu přispěl 34 body a deseti asistencemi. Doma vyhráli Warriors už podvaadvacáté v řadě a zažívají nejlepší ligový start od přesunu na západní pobřeží. První porážku naproti tomu utrpělo Toronto, které prohrálo o pět bodů s Orlandem.

Hráči Golden State si v prvním poločase vybudovali až dvaatřicetibodový náskok, Denver se pak už přiblížil nejvýš na rozdíl deseti bodů. "První půli jsme hráli skvěle, druhou jsme se spíš trápili. Stane se to, ale musíme hrát lépe," řekl Curry.

Popáté za sebou vyhrál Cleveland, lídr Centrální divize doma zdolal Philadelphii 108:102. LeBron James si vylepšil střelecké maximum v sezoně na 31 bodů a stal se dvacátým hráčem v historii ligy, který proměnil 9000 střel z pole. "Zlepšujeme se, byl jsem na tým pyšný," řekl trenér Sixers Brett Brown, jehož svěřenci zatím v sezoně na vítězství čekají.

O pozici nejlepšího střelce dne se podělili autoři 43 bodů James Harden z Houstonu a Anthony Davis z New Orleans. Zatímco však Houston i bez hvězdného pivota Dwighta Howarda zvítězil v Sacramentu 116:110, oslabení Pelicans doma podlehli Atlantě 115:121 a v Západní konferenci zůstali jediným týmem bez výhry.

"S Houstonem je to jako noční můra. V první půli jsme ubránili trojky a dostali jsme jednoduché koše. V druhém poločase jsme zastavili nájezdy a zničili nás z trojek," povzdechl si trenér Kings George Karl.

Paul George nastřílel 36 bodů a Indiana díky němu zdolala Miami 90:87. George přidal i 12 doskoků a ukázal, že se po těžkém zranění nohy vrací do špičkové formy.

První výhru mají na kontě Los Angeles Lakers, kteří zdolali Brooklyn 104:98 a uštědřili Nets už šestou porážku v sezoně. Lakers vedl Kobe Bryant s 18 body.