Satoranský pomohl Barceloně k vítězství v Evropské lize, slavil i Veselý

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Basketbalisté Barcelony v Evropské lize oplatili Karsiyace Izmir úvodní porážku sezony, doma zvítězili 107:79 a vedou skupinu C. Tomáš Satoranský k výhře Katalánců přispěl sedmi body, šesti asistencemi a třemi získanými míči za 18 odehraných minut. Uspěl i druhý z českých reprezentantů v soutěži Jan Veselý, jehož Fenerbahce vyhrálo 84:67 na hřišti Bayernu Mnichov a rovněž vede skupinu A.

Utkání v Barceloně začalo minutou ticha za oběti pařížského teroristického útoku. Pak domácí hráči začali odvetu za prohru 62:71 z úvodu sezony, kdy se jim v Izmiru vůbec nedařilo. Tentokrát však soupeře jasně přehrávali i díky Satoranskému, který dobře dirigoval spoluhráče a především úspěšně bránil.

V útoku byl sice vidět jeho konkurent na rozehrávce Carlos Arroyo, který dal pět trojek, ale Satoranský hrál více pro tým a především při jeho přítomnosti na hřišti se neprosazovala hvězda hostů Joe Ragland. To se potvrdilo i ve třetí čtvrtině, kdy Satoranský zastavil Raglanda a Barcelona šla do rozhodujícího trháku.

Fenerbahce táhl v duelu s Bayernem zejména Bobby Dixon, který za prvních 12 minut na hřišti dal 16 ze svých 25 bodů. Výraznou stopu v utkání měl i Veselý, který dal osm bodů a připsal si pět doskoků, ale především získal čtyři míče a přispěl tak k vydařené první půli, ve které Fenerbahce uteklo na dvouciferný rozdíl a dovedlo zápas k jasné výhře.

Evropská liga basketbalistů - 6. kolo:

Skupina A:

Bayern Mnichov - Fenerbahce Istanbul 67:84 (za hosty Veselý 8 bodů, 5 doskoků), Štrasburk - Crvena Zvezda Bělehrad 78:75.

Skupina B:

Cedevita Záhřeb - Olympiakos Pireus 70:83, Laboral Vitória - Milán 94:82.

Skupina C:

FC Barcelona - Karsiyaka Izmir 107:79 (za domácí Satoranský 7 bodů, 6 asistencí), Žalgiris Kaunas - Zielona Góra 67:56.