Curry dosáhl na šestý triple double a Golden State dál vládnou NBA

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Golden State porazili v pondělním utkání NBA Sacramento 122:103 a připsali si devětadvacáté vítězství z třiceti zápasů. Warriors vyhráli devět z posledních deseti utkání stejně jako San Antonio, jež přehrálo Minnesotu 101:95. Oba tyto týmy suverénně dominují Západní konferenci soutěže.

Nejužitečnější hráč minulé sezony Stephen Curry si připsal šesté triple double v kariéře, čímž pomohl Golden State k prodloužení domácí neporazitelnosti v sezoně na 15 zápasů. Curry nasbíral 23 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí. Klay Thompson nastřílel 29 bodů.

Warriors trefili 20 trojek a z dálky to padalo i Omrimu Casspimu v dresu Sacramenta. Izraelský basketbalista si díky devíti trojkám zlepšil osobní rekord na 36 bodů. Utkání naopak nevyšlo DeMarcusi Cousinsovi, který měl problémy s fauly a ve třetí čtvrtině byl po dvou technických chybách vyloučen.

Stejný osud potkal i zkušeného trenéra San Antonia Gregga Popoviche, jehož vyloučili rozhodčí na konci první půle. I bez něj a zraněného Tima Duncana dokázali Spurs porazit Minnesotu. Nečekaným hrdinou utkání byl pivot Boban Marjanovič, který za 14 minut na hřišti stihl 17 bodů, když ani jednou neminul z pole. Spurs vyhráli i své 18. utkání na domácí půdě v sezoně.

Los Angeles Clippers i bez Blakea Griffina porazili Washington 108:91. Clippers táhl s 23 body rozehrávač Chris Paul, který v utkání dvakrát zasmečoval. "Splnil jsem svou obvyklou kvótu. Většinou se mi jedna nebo dvě smeče za sezonu povedou," smál se po utkání Paul, který měří 183 centimetrů.

Basketbalisté Charlotte přehráli 108:98 Los Angeles Lakers. Hvězdou utkání byl Kemba Walker, jenž v poslední čtvrtině nastřílel osmnáct ze svých 38 bodů. Lakers vedl s 20 body Kobe Bryant, který si naposledy zahrál na hřišti Charlotte. Právě tento klub ho před 20 lety draftoval a záhy vyměnil do Los Angeles.

4. Denver 31 12 19 38,7
5. Minnesota 31 11 20 35,5