Basketbalisté Detroitu jsou po sedmi letech v play off

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Detroitu si po sedmi letech poprvé zahrají play off NBA. V pátečním zápase zdolali Washington 112:99 a zabrali sedmé postupové místo v tabulce Východní konference. Hrdinou zápasu byl Reggie Jackson, který nastřílel za Pistons 39 bodů a přidal devět asistencí.

"Je to velká věc pro nás všechny. Konečně si můžeme zahrát play off. Velké díky patří trenérovi Van Gundymu, za dva roky otočil celý klub naruby a teď hrajeme play off. Zaslouží si být oslavován," prohlásil Jackson.

Washington se sice dostal až ze sedmnáctibodové ztráty a snažil se udržet si poslední šanci na play off, jenže Jackson v poslední čtvrtině zářil a Aron Baynes v ní trefil osm trestných hodů, čímž výhru pojistil. Markieff Morris byl nejlepším střelcem Wizards s 29 body, jenže z postupu se radovalo jeho dvojče Marcus.

Při poslední účasti v play off v roce 2009 Detroit vypadl v prvním kole s Clevelandem, na který může narazit i tentokrát.

Na rozdíl od Pistons si postup v pátek nepojistila Indiana, protože nevyužila oslabené sestavy Toronta a prohrála 98:111. Raptors chyběla trojice DeMar DeRozan, Kyle Lowry a Louis Scola, ale Norman Powell se blýskl 29 body a Indianě nestačilo 17 bodů Monta Elllise ani 16 Solomona Hilla.

Neuspěl ani druhý nejlepší klub současné NBA San Antonio. Kouč Gregg Popovich totiž nechal odpočívat obvyklé opory a oslabený tým prohrál v Denveru 98:102. Dramatický zápas se odehrál v Utahu, kde Clippers zajistil v prodloužení výhru 102:99 Jamal Crawford tříbodovým košem dvě desetiny sekundy před koncem.

Výsledky:

Boston - Milwaukee 124:109, Charlotte - Brooklyn 113:99, Dallas - Memphis 103:93, Denver - San Antonio 102:98, Detroit - Washington 112:99, New Orleans - LA Lakers 110:102, Orlando - Miami 112:109, Philadelphia - New York 102:109, Toronto - Indiana 111:98, Utah - LA Clippers 99:102 po prodl.