Cleveland otočil duel s Detroitem a má první výhru v play off

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalisté Clevelandu vstoupili do play off NBA nedělním vítězstvím 106:101 nad Detroitem. Zrodilo se ale až po velkém boji, nejlepší celek Východní konference totiž ještě v závěrečné čtvrtině s osmým nasazeným soupeřem prohrával o sedm bodů.

Pistons hráli jednoduchý basketbal a dobře stříleli, trefili 15 trojek. V úvodu poslední čtvrtiny Cleveland prohrával 76:83, ale poté domácí přidali v obraně a povedlo se jim vývoj utkání otočit. Za celý zápas si Cavaliers připsali pouze pět ztrát.

K výhře je dovedly tři největší hvězdy, které dohromady nastřílely 81 bodů. Nejlepším střelcem byl Kyrie Irving s 31 body, Kevin Love přidal 28 bodů a 13 doskoků, LeBron James k 22 bodům připojil 11 asistencí. "Ti tři odvedli fenomenální práci," prohlásil uznale trenér Cavaliers Tyronn Lue.

Drtivým vítězstvím vykročili basketbalisté Miami do série proti Charlotte. Už v první čtvrtině nastříleli 41 bodů a nakonec porazili Hornets 123:91.

Utkání se povedlo hlavně Luolu Dengovi, který proměnil jedenáct ze 13 střeleckých pokusů a skončil na 31 bodech. Hassan Whiteside si při prvním startu v play off připsal 21 bodů a 11 doskoků.

Pohodový vstup do play off má za sebou i druhý tým konečného pořadí Západní konference San Antonio. Spurs přehráli Memphis 106:74, Kawhi Leonard se na výhře podílel 20 body. Hosty vedl veterán Vince Carter s 16 body.

Úspěšný úvod série prožili i hráči Los Angeles Clippers, kteří přehráli Portland 115:95. Hvězdou utkání byl Chris Paul, který nasbíral 28 bodů a 11 asistencí, Blake Griffin k 19 bodům přidal 12 doskoků a šest asistencí.