Nymburk porazil i Nahariju a v Lize mistrů zůstává stoprocentní

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Nymburku ve 2. kole Ligy mistrů vyhráli doma 78:66 nad izraelským celkem Naharija a udrželi si stoprocentní bilanci. Dramatické utkání se rozhodlo až v posledních třech minutách, kdy český mistr poprvé získal dvouciferné vedení. Nymburk v evropských pohárech doma vyhrál pošesté za sebou.

Od začátku se zápas nesl v duchu obran a nepřesné střelby. Domácí sice získali mírný náskok, ale vinou zbytečných chyb a nepřesného zakončení zejména při střelbě za tři body se jim nedařilo odskočit na více než šest bodů.

Klíčovou postavou byl pivot Petr Benda, který se musel pod košem přetlačovat se stotřicetikilovým Yancym Gatesem, ale následně využíval svoji rychlost a chodil do protiútoků. Z nich Nymburk v první čtvrtině vytěžil 10 ze 14 bodů.

Ve druhé čtvrtině se ale hostům dařilo brejky domácích zastavovat lépe, navíc sami přestali chybovat a těsně před poločasem se dostali do vedení 33:31. A to i proto, že se tentokrát vůbec nedařilo Bryanu Allenovi, který byl v prvním utkání s 25 body nejlepším nymburským střelcem.

Do druhé půle nastoupil Nymburk mnohem agresivněji v obraně, kterou vytáhl na celé hřiště a pomohlo mu to znovu získat vedení. Velmi důležitou roli v tom hrál další český reprezentant Pavel Pumprla, který vedle skvělé obrany pomáhal i v útoku. Celkem nasbíral 10 bodů, šest doskoků a pět asistencí.

Hosté se však neustále drželi v dosahu dvou košů. Klíčová byla až trojka Vojtěcha Hrubana tři minuty před koncem, po které Nymburk odskočil na osmibodový rozdíl a vedení už si pohlídal. Howard Sant-Roos v poslední čtvrtině dal 13 ze svých 22 bodů a nakonec byl nejlepším střelcem zápasu.

Utkání 2. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:
Nymburk - Ironi Naharija 78:66 (14:12, 31:33, 52:50)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 22, Benda 14, Hruban 13, Pumprla 10 - Skjöldebrand a Faust po 15, Gates a Brown po 9. Fauly: 22:21. Trestné hody: 18/16 - 26/9. Trojky: 8:5. Doskoky: 43:33.

Aris Soluň - Aarhus 82:66, Frankfurt - Banvit 70:86, Monako - Domžale 59:55.