Satoranský dal čtyři body, Washington vybojoval druhou výhru v sezoně

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským se v NBA po dvou porážkách v řadě dočkali druhého vítězství v sezoně, na domácí palubovce porazili Boston 118:93. Český reprezentant odehrál v dresu Wizards 31 minut a 33 sekund, během nichž dal čtyři body a připsal si stejný počet doskoků a asistencí.

Trápící se Washington tentokrát vletěl na svého soupeře od začátku a první čtvrtinu ovládl 34:8. Satoranský šel poprvé na hřiště v 8. minutě a hrál až do konce poločasu. Poté se do hry vrátil tři minuty před koncem třetí části a už nestřídal.

Čtvrtý Čech, který okusil NBA, proti Celtics proměnil dvě ze šesti střel z pole. Čtyřmi doskoky a stejným počtem asistencí si posunul svá dosavadní maxima v těchto kategoriích. V hodnocení plus/minus skončil s jedním záporným bodem a tentokrát byl jen jedním ze dvou hráčů Wizards, kteří dohráli s negativní bilancí.

Washington k druhé výhře v sezoně dovedl Otto Porter Jr. s 34 body a 14 doskoky. Utkání nedohrály obě hvězdy Wizards. Bradley Beal se smolně zranil po uklouznutí ve třetí části a John Wall byl podruhé v řadě vyloučen. Předtím ale stihl nastřílet 19 bodů, o bod méně během sedmnácti minut stihl Satoranského konkurent na rozehrávce Trey Burke.

James Harden nasbíral triple-double za 24 bodů, 15 asistencí, 10 doskoků a Houston v texaském derby zvítězil na hřišti San Antonia 101:99. Rockets přežili i Hardenovu osmou ztrátu v zápase, kterou předvedl šest sekund před koncem, když se dopustil ofenzivního faulu. Spurs po oddechovém čase vyrovnat nedokázali. K výhře jim nepomohlo ani 34 bodů Kawhiho Leonarda.

Rozjetí Los Angeles Clippers přehráli Portland 111:80. Clippers mají bilanci sedmi výher z osmi zápasů a poprvé ve své historii zvítězili dvakrát ve dvou dnech o více než 30 bodů. Střelcům Portlandu se tentokrát nedařilo, i Damian Lillard a C. J. McCollum zůstali jen na osmi bodech.

Oklahoma prohrála podruhé v sezoně, když na svém hřišti podlehla Torontu 102:112. DeMar DeRozan k výhře přispěl 37 body, Kyle Lowry přidal 19 bodů, 13 asistencí a devět doskoků. Domácím nestačilo 36 bodů Russella Westbrooka.

Hodně blízko první výhře v sezoně byli hráči Philadelphie Sixers, kteří šest sekund před koncem čtvrté čtvrtiny vedli v Indianě 109:107. Domácí hvězda Paul George však stihl vyrovnat a po prodloužení se Pacers radovali z výsledku 122:115. Jeff Teague pomohl 30 body, George dal o dva méně. Sixers mohla mrzet střelecká bilance Sergia Rodrigueze, který proměnil jedinou ze 14 střel.

NBA:

Atlanta - Chicago 115:107, Charlotte - Utah 104:98, Golden State - Dallas 116:95, Indiana - Philadelphia 122:115 po prodl., LA Clippers - Portland 111:80, New York - Brooklyn 110:96, Oklahoma City - Toronto 102:112, Orlando - Minnesota 107:123, Phoenix - Detroit 107:100, San Antonio - Houston 99:101, Washington - Boston 118:93 (za domácí Satoranský 4 body, 4 doskoky, 4 asistence).