Časovku jezdců do 23 let vyhrál Schmidt, Černý byl pětadvacátý

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Jednadvacetiletý dánský cyklista Mads Würtz Schmidt získal po juniorském titulu z roku 2011 také světové zlato mezi jezdci do 23 let. Na šampionátu v Richmondu dnes vytěžil z toho, že startoval za lepších povětrnostních podmínek než závěr pole, kterému už foukal silný vítr a třicetikilometrový závod ztížil i lehký déšť.

Další dvě medaile brali Němci: stříbro Maximilian Schachmann a bronz Lennard Kämna. Ze dvou českých reprezentantů si vedl lépe Josef Černý, který obsadil 25. místo se ztrátou minuty a 47 sekund na vítězného Schmidta. Michal Schlegel byl jednatřicátý z 50 startujících.

Časovka juniorek skončila triumfem domácí Chloe Dygertové, Nikola Nosková obsadila 15. místo. V úterý absolvují boj s chronometrem ženy včetně Martiny Sáblíkové, jejímž cílem je vybojovat olympijskou účast v Riu.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Richmondu (USA):
Časovka jednotlivců:
Muži do 23 let (30 km): 1. Würtz Schmidt (Dán.) 37:10, 2. Schachmann -13, 3. Kämna (oba Něm.) -21, ...25. Černý -1:47, 31. Schlegel (oba ČR) -2:07.

Juniorky (15 km): 1. Dygertová 20:18, 2. Whiteová (obě USA) -1:06, 3. Hullová (Austr.) -1:26, ...15. Nosková (ČR) -2:03.