Dustin Johnson vyhrál US Open a získal první major titul

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Americký golfista Dustin Johnson vyhrál 116. ročník US Open a dočkal se prvního triumfu na majoru. Šestý hráč světa uspěl na náročném hřišti v Oakmontu a zvítězil se skóre -4. O tři rány zpět skončila na děleném druhém místě trojice Jim Furyk a Scott Piercy z USA a Shane Lowry z Irska.

"Cítím se teď skvěle, opravdu výtečně. Je to zasloužené a po těch všech nevyužitých příležitostech je to opravdu sladké," řekl Johnson.

Na titul kategorie major útočil Johnson už několikrát. Naposledy loni na US Open hraném v Chambers Bay, na poslední jamce turnaje ale tehdy špatně patoval a z výhry se radoval jeho krajan Jordan Spieth. Tentokrát Johnson na závěr nezkolaboval.

Hráč proslulý dlouhými odpaly ukončil turnaj ve velkém stylu. Na osmnáctce předvedl parádní přihrávku do greenu a zahrál birdie. "Byla to jedna z nejlepších ran, kterou jsem kdy trefil," komentoval přihrávku na osmnáctý green.

První titul pak Johnson oslavil v náručí s ročním synem Tatumem a v obětí s přítelkyní Paulinou Gretzkou, dcerou slavného hokejisty Wayna Gretkého. "Je to nejlepší oslava Dne otců," řekl Johnson po desátém titulu na okruhu PGA.

Do finálového kola vstupoval v čele Lowry, ale jeho solidní náskok čtyř ran se brzy rozplynu a Ir byl rád, že po nevydařeném finále skončil na děleném druhém místě. Výborně v neděli zahrál zkušený Furyk, který zvládl kolo na 66 ran.

Na US Open hráči tradičně čelili náročnému hřišti a jen čtyři se dostali po čtyřech kolech pod par. Obhájce titulu Spieth skončil na děleném 37. místě s devíti ranami nad par. Severní Ir Rory McIlroy nebo Phil Mickelson z USA ani neprošli cutem.