14. června 2015 • 19:29

Čeští házenkáři v Makedonii padli. Na evropský šampionát se nepodívají

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Čeští házenkáři si na evropském šampionátu v příštím roce nezahrají. V rozhodujícím závěrečném utkání kvalifikace podlehli v oslabené sestavě bez kapitána Filipa Jíchy domácí Makedonii 28:32 a v tabulce čtyřčlenné skupiny obsadili nepostupovou třetí příčku. Nestali se ani nejlepším celkem z třetích míst, který si rovněž zajistil účast na závěrečném turnaji.

Češi naposledy na evropském šampionátu chyběli v roce 2006, od té doby startovali na všech čtyřech kontinentálních mistrovstvích.

Reprezentace postrádala v Makedonii celou řadu velkých opor včetně zraněného lídra Jíchy, ale v úvodu podobně jako ve středečním prohraném utkání s Francií v Brně držela krok. Hosté dobře bránili a téměř celou první půli vedli, jenže náskok se jim ani jednou nepovedlo zvýšit na víc než dva góly.

Makedonci v bouřlivé kulise dostali k dispozici tři přesilovky a poté v posledních pěti minutách úvodního dějství otočili skóre. Českému celku se přestalo dařit v útoku a do šatny navzdory slibnému úvodu šel s nepříznivým skóre 12:15.

Po změně stran balkánský favorit odskočil na rozdíl čtyř gólů. Hostující tým se ale nevzdal, i v oslabené sestavě bojoval a v 52. minutě snížil Hes po úniku na rozdíl jedné trefy.

Češi vzhledem k nerozhodnému výsledku 27:27 z podzimního vzájemného duelu potřebovali uhrát k postupu buď vítězství, nebo remízu 28:28 a vyšší, ale dotáhnout skóre už nedokázali. Za stavu 28:27 pro domácí se dvakrát za sebou prosadila největší opora Makedonců Lazarov a bylo rozhodnuto.

Kvalifikace o postup na ME 2016 házenkářů - skupina 6:

Makedonie - ČR 32:28 (15:12)

Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Babák 2, Hes 2, Hrstka 4, Jurka 1, Kotrč, Motl 3, Petrovský 4, Šimůnek 1, Škvařil, Stehlík 1, Užek 4, Zdráhala 6.

Nejvíce branek Makedonie: K. Lazarov 11. Rozhodčí: Dinu, Din (oba Rum.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 6963.