19. srpna 2015 • 10:00

Galavečer MMA poprvé v Dobříši! Představí se Skalník i Hořejší

Autor:

Ve sportovní hale v Dobříši se příznivci bojových sportů dočkají galavečera v MMA. Na začátku září (4.9.) budou mít možnost sledovat drsné souboje na vlastní oči. „MMA je v Česku sportem, kterému patří budoucnost. Už teď je tady velmi populární, ale stále se to nedá srovnávat s tím, co se kolem MMA děje například v USA. Tam je tento druh zápasu už dlouho suverénně nejpopulárnějším bojovým sportem ze všech, před několika lety se dostalo i před box, což se nikdy žádnému jinému bojovému sportu nepovedlo," vysvětluje Michal Hamršmíd prezident GCF, jedna z hlavních MMA organizací v České republice.Podle Hamršmída diváci na MMA oceňují především to, že většina zápasů končí před limitem a neustále se v průběhu boje něco děje, že to není jen nudné taktické uhýbání, které je bohužel nyní často k vidění třeba právě v boxu.

V Dobříši v rámci galavečera, jenž nese název Fight Night, vystoupí i několik známých borců z regionu. Jedním z nich je dobříšský Ondřej Skalník, jenž je známým zápasníkem pražského Penta Gymu a na svém kontě má několik zajímavých mezinárodních skalpů.

Už v pátek! Na galavečer MMA s názvem Fight Night se představí i Skalník

„Jsem rád, že se konečně podařilo MMA turnaj přivézt i do mého domovského města. Věřím, že lidem ukážeme, jak je tenhle sport zábavný a vzrušující. A taky doufám, že mě přijde podpořit plná hala a snad neudělám Dobříši v kleci ostudu,“ říká absolvent Ondřej Skalník, jehož soupeřem bude polský Kamil Salwa.

Vedle něj se představí ještě jeden dobříšský bojovník a to Michal Hořejší. Další zástupce regionu je z Příbrami, kde je díky tradičnímu Back in the Fight, které tam již několik pořádají Petr Větrovský a Ladislav Erdélyi, MMA velmi oblíbené. Za toto hornické město bude bojovat Jan Janka. Osmnáctiletý benjamínek, který stihl již několik zápasů, dokázal zvítězit v i v mezinárodním zápase a nově je také druhým vicemistrem republiky v kategorii mužů.

To bude bitva! Galavečer MMA s názvem Fight Night bude poprvé v Dobříši

„Každý zápas je pro mě novou výzvou a na Dobříši tomu nebude jinak. Se svým trenérem Ladislavem Erdélyim tvrdě trénujeme a věřím, že budu v září skvěle připravený,“ okomentoval.

Na fightcard však nenaleznete jen borce z regionu, ale tahákem bude jistě také zápas známého Michala Lebdušky, jehož bude čekat taktéž mezinárodní zápas, protože v kleci se mu postaví polský Balezj Majdan. I přesto, že MMA bude mít v Dobříši premiéru, tak podle fightcard se nudit rozhodně nebudete.

Drsné bitvy v MMA: Martin Šolc vyhrál boj i se zlomenou rukou

Témata:  sportmmabojové sporty