Šílený start Dakaru: Prolog zrušili kvůli nehodě, do diváků vjel vůz

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Rallye Dakar začala nehodou s nejméně osmi zraněnými diváky, po níž byl prolog v Buenos Aires zrušen. Do davu zhruba v polovině jedenáctkilometrového úvodního testu vjela čínská jezdkyně Kuo Mej-ling za volantem automobilu Mini. Do záchranné akce byly zapojeny i vrtulníky.

Kuo Mej-ling, první Číňanka na Dakaru, ztratila kontrolu nad svým mini v zatáčce na sedmém kilometru. "Vůz číslo 360 vyjel mimo trať a srazil čtyři diváky. Okamžitě byly vysláni do akce záchranáři včetně vrtulníků. Zranění byli odvezeni do nemocnice," uvedli v prohlášení organizátoři Rallye Dakar.

Zbývající vozy na trati i kamiony, které prolog nestihly odstartovat, se vydaly do bivaku v Rosariu.

Před nehodou byli klasifikováni motocyklisté a 59 automobilů, z nichž patřila 14. pozice debutantovi na slavné soutěži Martinu Prokopovi. Na nizozemského pilota Bernharda Ten Brinkeho jedoucího rovněž se speciálem Toyota ztratil jen 13 sekund.

Záchranáři odvážejí zraněného muže během prologu Rallye Dakar. Do diváků vlétl jeden z vozů, na místě jsou minimálně tři zranění. Prolog slavného závodu byl zrušen.