2. dubna 2016 • 19:06

Kornfeil odstartuje do Velké ceny Argentiny z 15. místa

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Jakub Kornfeil odstartuje do nedělního závodu Moto3 ve Velké ceně Argentiny z patnácté pozice. Český jezdec bude stát o jednu řadu blíž startovní čáře než v úvodním závodě v Kataru, kde nakonec skončil desátý. Karel Hanika vyrazí mezi 33 jezdci z předposledního místa.

Kornfeil zaostal o 986 tisícin sekundy za nejrychlejším Bradem Binderem. Jihoafričan vybojoval pole position s velkým náskokem 324 tisícin před Romanem Fenatim z Itálie, první řadu zkompletoval Španěl Jorge Navarro.

Hanika zajel 29. čas s mankem 2,625 sekundy na vítěze, ale po penalizaci za pomalou jízdu byl přesunut o tři příčky zpět do poslední řady. V kvalifikaci se zapletl i do hromadného pádu, který se podle webu motogp.com obešel bez zranění.

Vše o motorkách, skůtrech a motocyklových závodech čtěte na Auto.cz »

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Termas de Río Hondo:
Moto3:
3. Binder (JAR/KTM) 1:49,767, 2. Fenati (It./KTM) -0,324, 3. Navarro (Šp./Honda) -0,367, ...15. Kornfeil (ČR/Honda) -0,986, 29. Hanika (ČR/Mahindra) -2,625 (Hanika bude penalizován za pomalou jízdu ztrátou třech míst na startovním roštu).

Moto2:
1. Lowes (Brit./Kalex) 1:43,347, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,119, 3. Folger (Něm./Kalex) -0,290.

MotoGP:
1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:39,411, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,375, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,533.