Německý double! Ogier vládl, bojovník Prokop nedokončil

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier vyhrál Německou rallye před týmovými kolegy z Volkswagenu Finem Jarim-Mattim Latvalou a Norem Andreasem Mikkelsenem. Český jezdec Jan Kopecký obsadil 13. místo, Martin Prokop skončil v úvodní rychlostní zkoušce dnešní závěrečné etapy.

Jednatřicetiletý Ogier v okolí Trevíru triumfoval podruhé v kariéře a připsal si šesté vítězství v sezoně. Latvala na něj v konečném pořadí ztratil 23 sekund, Mikkelsen už zaostal o téměř dvě minuty. Kopecký dojel při druhém startu v této sezoně MS se ztrátou 11 minut a 29 vteřin.

Stáj Volkswagen tak ve velkém stylu ukončila čekání na první vítězství z domácího závodu. "Mám obrovskou radost. Konečně jsme tady dokázali vyhrát. Navíc mám na dosah třetí titul," řekl Ogier. "Vzhledem k výsledkům posledních let je tady trojnásobné vítězství Volkswagenu velkou věcí," přidal Latvala.

Prokop, který v předchozí rallye ve Finsku obsadil sedmé místo, skončil po dvojitém defektu v osmnácté rychlostní zkoušce. Ze soutěže odstoupil ze třináctého místa.

Vítězný Ogier navýšil čtyři závody před koncem seriálu svůj náskok v čele průběžného pořadí před Latvalou na 93 bodů a bezpečně míří za třetím titulem.

Výsledky:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:35:49,5, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -23,0, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./VW Polo-R) -1:56,6, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:09,3, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:33,8, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -2:52,1, ...13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -11:29,3.