Ogier počtvrté vyhrál Britskou rallye, Volkswagen má týmový titul

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál počtvrté za sebou Britskou rallye a zpečetil tím i zisk Poháru konstruktérů pro tovární tým Volkswagen. Francouzský pilot po 22 rychlostních zkouškách předposledního závodu sezony zvítězil s náskokem 10,2 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem ve fordu, který vyrovnal své životní maximum z letní Polské rallye.

Třetí skončil Belgičan Thierry Neuville v hyundai a po čtvrtém medailovém umístění za sebou se osamostatnil na druhém místě průběžného pořadí mistrovství světa před Norem Andreasem Mikkelsenem. O vicemistrovi světa se ale rozhodne až za tři týdny v Austrálii.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil za volantem fabie 16. místo a čtvrté v kategorii WRC2. Přišel tím o teoretickou naději na zisk titulu a v celkové klasifikaci je nadále čtvrtý. Ve hře se naopak udržel jeho finský týmový kolega Esapekka Lappi, který britskou soutěž ovládl a připsal si třetí prvenství v sezoně.

Britská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí (po 22 RZ):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:14:30,2,