České volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy s Německem 0:3

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

České volejbalistky prohrály ve třetím zápase na mistrovství Evropy v Eindhovenu v přímém souboji o druhé místo ve skupině D s obhájcem stříbrných medailí Německem 0:3 po setech 17:25, 23:25 a 17:25. Skupinu vyhrálo Srbsko, které porazilo Rumunsko 3:0 a postoupilo přímo do čtvrtfinále.

V osmifinále play off české reprezentantky narazí ve středu v Antverpách na domácí Belgii, která v duelu nejlepších týmů skupiny B prohrála s Tureckem 0:3.

"Prohra a náš výkon je pro mě zklamáním. Někdy přílišná chuť vyhrát sehraje i negativní roli," uvedl kouč českých volejbalistek Carlo Parisi. Oproti předcházejícím dvěma zápasům proti Rumunsku a Srbsku chyběla jeho svěřenkyním větší herní jistota a v žádném setu nezachytily počáteční nápor soupeřek.

V úvodním dějství rychle prohrávaly 1:5 a bodovou ztrátu už nedotáhly. Trenér Carlo Parisi se pokusil otupit tlak Němek střídáními. Ale ani tah se zařazením Vincourové, Vanžurové a dobře podávající Hodanové nevyšel.

Podařilo se pouze na chvíli snížit náskok Němek, které nejvíce těžily z důrazných útoků Brinkeové a Kozuchové, na tříbodový rozdíl (14:17). V závěru sady opět Češky herně odpadly a trápení podtrhla Havelková při setbolu soupeřek zkaženým podáním.

Nejlepší výkon podaly české volejbalistky ve druhém setu. Zásluhou zpřesněných bloků i důraznějšího útoku držely krok až do stavu 22:22. Dvěma zbytečnými chybami ale nabídly Německu i druhou sadu v poměru 25:23.

Nevydařený závěr se odrazil na výkonu českých hráček ve třetím setu, kdy rychle prohrávaly 6:12 a vidina případného zvratu a zisku alespoň jednoho setu se jim vzdálila.

"Začali jsme nervózně a na konci druhého a třetího setu jsme udělali chyby, které byly pro výsledek zásadní," uvedl Parisi.

Stejně jako v přecházejících dvou zápasech byly hlavními českými oporami Havlíčková s devíti body a Havelková, která si připsala bod méně. Na bloku se prosazovala Purchartová.