9. prosince 2015 • 19:19

Volejbalistky Prostějova získaly v Lize mistryň první set

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Volejbalistky Prostějova prohrály ve čtvrtém kole Ligy mistryň na domácí palubovce s italským celkem Pomi Casalmaggiore 1:3 po setech 15:25, 23:25, 25:23 a 15:25. České mistryně jsou v tabulce skupiny C dál bez bodu na posledním čtvrtém místě, podařilo se jim ale uhrát v soutěži první set. Dnešní prohrou ztratily naději na zopakování loňského postupu do play off.

Hanačkám se vůbec nevydařil vstup do utkání. V úvodním setu navzdory pečlivé přípravě nestačily čelit útočnému tlaku soupeřek. Obrana na síti byla děravá, italský tým těžil z vysokých bloků i nekompromisního útoku. O jednoznačné převaze Casalmaggiore vypovídal jedenáctibodový náskok 18:7. Svěřenkyně trenéra Čady se částečně probraly až v závěru sady, což stačilo pouze na získání 15 bodů.

Podobný průběh měl i začátek druhého setu. Domácí volejbalistky herně tápaly a prohrávaly už 5:12. Z útlumu se probraly při podání Markevičové, kdy uhrály pět bodů v řadě. Tento krok dodal prostějovským volejbalistkám sebevědomí, postupně srovnaly krok a zlepšily také hru v poli, kde vynikala Kovářová na liberu. V dramatickém závěru ale od stavu 21:21 nezvládly koncovku, v níž doplatily na nevynucené chyby.

Nejlepší výkon podaly české mistryně ve třetím setu. Zlepšily obranu na síti, zpřesnily kombinace a v útoku se prosazovaly zejména tvrdě smečující Kubánky Matienzová a Vargasová, které nedokázal italský tým ubránit. Hanačky si udržovaly tříbodový náskok, v koncovce ještě Italky srovnaly na 23:23, poslední dva míče však uhrály domácí volejbalistky.

Úspěšná koncovka ale na obrat ve vývoji utkání nestačila. Tým Casalmaggiore ve čtvrtém dějství opět převzal režii zápasu do svých rukou a proměnil hned první z devíti mečbolů.