Beachvolejbalistky dělí v kvalifikaci od účasti na OH jedna výhra

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

České beachvolejbalistky dělí na olympijské kvalifikaci v Soči jediné vítězství od postupu do Ria de Janeiro. V sobotím čtvrtfinále porazily tým Vanuatu 2:1 a v semifinále je čekají Číňanky, s nimiž v pátek na závěr základní skupiny prohrály. Vítězné družstvo zajistí své zemi jedno místo v olympijském turnaji.

České jedničky Markéta Sluková a Barbora Hermannová dnes nejprve hladce přehrály dvojici Joeová, Toková. Pak získaly i rozhodující zlatý set nad párem Matauatuová, Pataová, který předtím přehrál druhou českou dvojici Kristýna Kolocová, Michaela Kvapilová.

Číňanky postoupily jako vítězky základní skupiny přímo do semifinále. Druhou dvojici tvoří domácí Rusko a Rakousko.

"V neděli budou mít Kristýna a Míša za úkol trápit čínské jedničky tak dlouho, jak jen to jenom půjde, a třeba i překvapit. Řekl jsem jim, že není co ztratit, buď z nich budou hrdinky, ale když prohrají, nic se neděje," řekl trenér Slukové s Hermannovou Simon Nausch pro ČTK. "My musíme vyhrát náš zápas. A pak, když zase dojde na zlatý set, předvést se jako dneska," dodal.