Sen o Lize mistryň skončil, volejbalistky Prostějova v Polsku padly

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Volejbalistky Prostějova budou po osmi letech chybět v Lize mistryň. V dnešní odvetě kvalifikace prohrály s polským týmem Dabrowa Górnicza 1:3 po setech 19:25, 25:23, 19:25 a 24:26. Stejným výsledkem prohrál český mistr i první utkání na Hané, vyřazení v kvalifikaci pro něj znamená účast v osmifinále Poháru CEV.

Naděje na případný zlatý set vydržela Prostějovu jen do začátku třetího dějství. Po prohrané první sadě se svěřenkyně trenéra Petera Gogy zlepšily a zvládly lépe koncovku druhého setu. V dobrém výkonu pokračovaly, v další sadě vedly ještě 10:8, ale soupeř šňůrou devíti bodů skóre otočil a rozhodl o svém postupu do základní části LM.

Prostějovské volejbalistky pak ještě zdramatizovaly čtvrtou sadu, ale nakonec ji nejtěsnějším poměrem prohrály.

Kvalifikace volejbalové Ligy mistryň, odvetný zápas 3. kola:
Dabrowa Górnicza - Agel Prostějov 3:1 (19, -23, 19, 24)
Rozhodčí: Schimpl (SR), Medviď (Ukr.). Čas: 107 min. Diváci: 1300. První zápas 3:1, postoupila Dabrowa Górnicza.
Sestava a body Prostějova: Basaová 17, Emontsová 14, Frigová a Matientová po 11, Hindriksenová 3, Herelová 8, libero Kovářová - Rodriguezová 4, Trnková 3, Tinklová. Trenér: Goga.
Nejvíce bodů Górnicze: Ganszczyková 17, Horká a Kaliszuková po 15.