Češi nestačili, Šlesingr dojel sedmnáctý, zlato slaví domácí Bö

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Biatlonista Michal Šlesingr dojel sedmnáctý a Michal Krčmář dvaadvacátý v závodu s hromadným startem, závěrečné soutěži na mistrovství světa v Oslu. V dramatickém finiši vyhrál domácí Johannes Bö, který odsunul na druhé místo Francouze Martina Fourcada a připravil ho o rekordní páté zlato z Holmenkollenu.

Bronz získal legendární Nor Ole Einar Björndalen.Šlesingr musel na tři trestná kola, poprvé hned po první položce vleže a pak po obou stojkách. Znovu výborně běžel, měl na trati pátý nejrychlejší čas, ale na lepší než sedmnácté místo se ztrátou 1:08 minuty za vítězným Norem to nevytáhl.

Dlouho se držel v desítce Krčmář, který zvládl čistě obě položky vleže. Ve stoje ale vždy jednou minul a do cíle dojel s odstupem více než minuty a půl. Fourcade sice musel po první střelbě na trestné kolo, ale z poslední položky už odjížděl zase první a zdálo se, že míří po smíšené štafetě, sprintu, stíhačce a individuálním závodu k pátému zlatu, čímž by překonal rekord Björndalena.

Jenže Bö hnaný pětadvaceti tisíci fanoušky Francouze brzy dohnal a na stadionu rozhodl o svém prvním individuálním zlatu z Osla.Dvaadvacetiletý Johannes Bö si na závěr šampionátu spravil chuť. V předchozích třech individuálních startech totiž doběhl vždy čtvrtý.