14. března 2016 • 11:32

MS lákalo k televizi. Vidělo ho 36krát víc diváků než před devíti lety

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Mistrovství světa v Oslu bylo nejsledovanějším šampionátem v biatlonu v historii. Závody s vedoucí ženou Světového poháru Gabrielou Soukalovou a spol. přilákaly během jedenácti dnů k obrazovkám České televize v průměru 700 tisíc diváků.

Podle tiskové zprávy ČT medailové boje na Holmenkollenu vidělo v České televizi dvakrát více lidí než při domácím MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety a například ve srovnání s MS v Anterselvě v roce 2007 bylo nyní diváků šestatřicetkrát více.

Nejsledovanější v Oslu byl závěrečný závod žen s hromadným startem. Neúspěšný boj Soukalové a Veroniky Vítkové o medaile viděl takřka milion lidí (983 tisíc), tedy přes 35,2 procenta televizních diváků. Stejný závod mužů si v neděli odpoledne pustilo 904 tisíc diváků.

Česká biatlonová reprezentace nezískala v Oslu žádnou medaili, nejlepším výsledkem byla tři čtvrtá místa. Loni na MS ve finském Kontiolahti Češi vybojovali čtyři medaile, tehdejší šampionát vidělo v ČT v průměru o 80 tisíc diváků méně.