5. prosince 2015 • 18:03

Nadšená Soukalová po zlatu: Jsem zpátky! Tolik síly mě překvapilo

Autor: ,

Do nedělního stíhacího závodu vyběhne ve žlutém dresu vedoucí závodnice biatlonového Světového poháru Češka. Gabriela Soukalová. "Je to odměna, vůbec jsem to nečekala," dojímala se česká reprezentantka v cíli sprintu v Östersundu, který suverénním způsobem vyhrála. Běžela třetí nejrychlejší čas a střílela bez jediné chyby.Soukalová v zasněženém švédském Östersundu oslavila devátý triumf ve Světovém poháru v kariéře. Druhou Italku Federicu Sanfilippovou porazila o 15 sekund, třetí skončila Ukrajinka Olena Pidhrušná.

"Je to skvělý, neuvěřitelný. Vůbec bych nečekala, že tak zkraje sezony budu v sobě mít tolik sil. Jsem zpátky a je to úžasné," radovala se Soukalová po čtvrtém sprinterském triumfu v kariéře. Euforii umocnil i žlutý trikot, ve kterém v neděli vyjede do stíhačky.

"Žluté startovní číslo? To je odměna a spousta vzpomínek na předloňskou sezonu," těšilo Soukalovou, která vítězstvím vylepšila páté místo ze čtvrtečního vytrvalostního závodu. V něm se o bednu připravila chybou při poslední, dvacáté ráně. Tentokrát šestadvacetiletá závodnice trefila všech deset terčů a v cíli vystřídala v čele překvapivě vedoucí Sanfilippovou, jež dosud nikdy neskončila v závodě SP v elitní desítce.

"Samozřejmě, že se mi při stojce vybavila poslední rána z vytrvalostního závodu. Ale řekla jsem si: Teď anebo nikdy," nestresovala se dvojnásobná stříbrná medailistka z olympijských her v Soči.

V krušném závěru mohla Soukalovou srazit z prvního místa Francouzka Marie Dorinová-Habertová, avšak na stojce dvakrát minula. Přes nejrychlejší běžecký čas tak skončila až šestá. Rychleji než Soukalová běžela už jen nakonec desátá Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Byl to pro český biatlon v Östersundu opět výjimečný podvečer.

Gabriela Soukalová slaví v Östersundu devátý triumf ve Světovém poháru
Gabriela Soukalová slaví v Östersundu devátý triumf ve Světovém poháru