Soukalová vydřela v Kanadě BRONZ, Moravec dojel v „masáku“ devátý

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová se v kanadském Canmore v závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru opět vyšvihla na stupně vítězů, když s jednou chybou na střelnici dojela třetí, zvítězila Italka Dorothea Wiererová. Před ní ale Soukalová drží stále velký náskok v celkovém pořadí Světového poháru. Mezi muži byl na 15kilometrové trati Ondřej Moravec devátý.

Mezi Soukalovou a Wiererovou se v cíli vklínila Francouzka Marie Dorinová Habertová. Eva Puskarčíková doběhla 12., Veronika Vítková 18.

Všechny tři medailistky si připsaly po jedné chybě. Zatímco Wiererová minula na první položce, Soukalová s Dorinovou Habertovou zaváhaly až při závěrečné stojce. Wiererová měla v cíli před Francouzkou dvacetisekundový náskok, Soukalová přijela o další půlminutu zpět. V průběžném pořadí SP má Češka o 91 bodů více než Wiererová, Dorinová Habertová ztrácí dalších 15.

Díky nejrychlejšímu běžeckému času patřila čtvrtá příčka Fince Kaise Mäkäräinenové, ačkoli musela na čtyři trestná kola. Stejný počet jich absolvovala i Vítková, naopak Puskarčíková jako jediná sestřelila všech 20 terčů.

Gabriela Soukalová projela cílem závodu s hromadným startem v Canmore jako třetí. A pozadu.

Moravec se posunul do desítky

Mezi muži byl z české trojice nejlepší devátý Ondřej Moravec, který po dvou chybách při střelbě vleže zvládl bezchybně obě položky vestoje a posunul se do elitní desítky. Michal Krčmář doběhl 25., Michal Šlesingr uzavřel třicetičlenné startovní pole. Poprvé v kariéře zvítězil Ital Dominik Windisch, přestože musel absolvovat čtyři trestné okruhy.

Závod, který ovlivnil silný vítr, zahájil nejlépe zkušený Rakušan Simon Eder. Obě ležky zvládl na rozdíl od drtivé většiny soupeřů čistě a po polovině se držel v čele. Na první stojce však chyboval třikrát a přepustil vedoucí pozici Francouzi Quentinu Fillonovi Mailletovi.

Ten sice vyjížděl jako první i po závěrečné střelbě, ale ve finiši měl nejvíc sil Windisch, jenž zvítězil o čtyři sekundy před Němcem Benediktem Dollem. Fillon Maillet doběhl o dalších téměř pět sekund zpět třetí.

Šestadvacetiletý bronzový medailista ze smíšené štafety na OH v Soči Windisch byl dosud v SP nejlépe pátý ve sprintu před třemi lety. Suverénní lídr seriálu Francouz Martin Fourcade sice minul šestkrát, přesto díky skvělému běhu skončil šestý a znovu zvýšil náskok v čele SP.

Moravec si na prvních dvou položkách připsal po jedné chybě, přesto nakonec patřil k nejlepším střelcům. Na vítěze ztratil v cíli přes půl minuty. Krčmář minul sedmkrát, Šlesingr musel absolvovat ještě o jeden trestný okruh víc. Všech dvacet terčů nesestřelil nikdo.