Fourcade ve sprintu vybuchl, překvapil Rakušan. Šlesingr dvanáctý

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

I mistr tesař se někdy utne. Francouzský suverén biatlonového SP Martin Fourcade v úvodním závodě finálového programu v Chanty Mansijsku uletěl na první střelbě a ve sprintu po celkem čtyřech chybách dojel až čtyřicátý. Poprvé v kariéře vyhrál Rakušan Julian Eberhard o vteřinu a jednu desetinu před Simonem Schemppem z Německa. Nejlepší z Čechů byl na 10kilometrové trati dvanáctý Michal Šlesingr.

Šlesingr ztratil s jedním trestným okruhem na vítěze minutu a 16 vteřin. Pětadvacátý dojel Ondřej Moravec, který udělal dvě chyby na střelnici. O dvě místa za ním a o tři desetiny zpět figuroval Jaroslav Soukup . Michal Krčmář nenavázal na výkony z nedávného mistrovství světa v Oslu a po dvou trestných kolech obsadil 39. pozici.

"Michal (Šlesingr) může být spokojený, taky ho trošku pobolívalo v krku a nebyl úplně stoprocentní, ale předvedl pěkný výkon i výsledek," řekl trenér Marek Lejsek v České televizi. "Michal Krčmář bude určitě nespokojený. Na trati od začátku ztrácel a na střelnici udělal zbytečné chyby. Byly to jeho chyby," řekl Lejsek.

Na startu se objevil i mladý Adam Václavík a sprint mu nevyšel střelecky. Musel na dvě trestná kola po ležce, další dvě po stojce a obsadil 72. místo.

Již jistý celkový vítěz Světového poháru i hodnocení sprintu Martin Fourcade z Francie musel rovněž na čtyři trestná kola, z toho tři po položce vleže, a skončil až čtyřicátý.

Muži - sprint (10 km): 1. Eberhard (Rak.) 24:18,6 min. (0 tr. okruhů), 2. Schempp -1,1 (0), 3. Peiffer (oba Něm.) -23,0 (0), 4. Landertinger (Rak.) -28,2 (0), 5. Lesser (Něm.) -38,1 (0), 6. Burke (USA) -52,6 (1), 7. J. Bö (Nor.) -1:02,0 (1), 8. Doll (Něm.) -1:03,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -1:06,8 (1), 10. Windisch (It.) -1:15,2 (1), ...12. Šlesingr -1:16,4 (1), 25. Moravec -1:51,0 (2), 27. Soukup -1:51,3 (1), 39. Krčmář -2:02,8 (2), 72. Václavík (všichni ČR) -3:33,6 (5).

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 1152 b., 2. Šipulin (Rus.) 785, 3. J. Bö 766, 4. Schempp 709, 5. Eder (Rak.) 684, 6. T. Bö (Nor.) 679, ...19. Šlesingr 393, 24. Krčmář 360, 27. Moravec 357, 54. Soukup 83, 77. Krupčík (ČR) 22.