Koukalová má první úspěch v sezoně. Ani jednou neminula, skončila třetí

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou Habertovou z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Sprint mužů zvládl z Čechů nejlépe sedmnáctý Michal Šlesingr. I druhý individuální závod sezony ovládl obhájce triumfu v SP Francouz Martin Fourcade.

"Je to úžasné a jsem ráda. Každý takovýhle výsledek je obrovský pozitivní kopanec a velká motivace. Doufám, že to takhle úspěšně bude dál pokračovat a nejen pro mě, ale pro celý náš tým a bude co sledovat," řekla Koukalová Radiožurnálu.

Koukalová dojela ve Světovém poháru třetí pošesté v kariéře. Po střelbě vleže byla šestá a ze stojky vyjížděla druhá s odstupem jen 4,2 vteřiny na Dorinovou-Habertovou. Francouzka ale běžela nejrychleji a Koukalová na ní neútočila. Nakonec celkově zaostala o dvacet sekund a ještě se před ni dostala Mäkäräinenová. "Ve třetím kole už jsem neměla tolik sílu a doufám, že to jednou vydržím," řekla Koukalová.

Poprvé v sezoně trefila všechny terče. "Hrozně ráda bych řekla, že jsem zpátky, ale stabilita (střelby) v trénincích nebyla jako minulou sezonu. Ale snad se to naštěstí konečně prolomilo a doufám, že na to navážu," řekla Koukalová.

Především vstoje ve smíšené štafetě i ve vytrvalostním závodu chybovala. Tentokrát terče svým poklidnějším stylem vyčistila. "Zvolila jsem taktiku se zrušit během druhého kola natolik, abych nebyla schopná přemýšlet. Zdá se, že tahle taktika je osvědčená, měla bych v tom setrvávat," řekla Koukalová.

"U Gábiny se žádná chybička nevyskytla. Předvedla, co předváděla loni celou sezonu. Při střelbě podržela ležku i stojku a běžela sedmý čas, tak odjela super závod," chválil trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi.

Šlesingr musel na jedno trestné kolo

Další Češka se ve Švédsku do elitní desítky nevešla. Eva Puskarčíková po jedné chybě na střelnici obsadila 15. místo, Lucie Charvátová musela na dvě trestná kola a byla o tři místa horší. Třikrát vstoje minula Veronika Vítková a je na 35. místě.

Šanci vylepšit své umístění bude mít Koukalová v nedělním stíhacím závodu, do kterého se kvalifikovaly i Puskarčíková, Charvátová a Vítková. Nepojede jen Jessica Jislová, která musela ve spritu na čtyři trestná kola a obsadila 96. místo.

Šlesingr musel po ležce na jedno trestné kolo. Vstoje mířil přesně a v součtu zaostal za suverénním Fourcadem o 1:06 minuty. Čistě střílející Francouz zvítězil o 41,5 vteřiny před Švédem Fredrikem Lindströmem. Třetí skončil Němec Arnd Peiffer.

Do nedělní stíhačky spolu se Šlesingerem postoupili i v sprintu 35. Ondřej Moravec , 38. Michal Krčmář a 55. Adam Václavík. Nedařilo se jen Jaroslavu Soukupovi, který na střelnici čtyřikrát chyboval a obsadil až 93. místo.

Závody SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dorinová Habertová (Fr.) 20:09,7 (0 trest. okruhů), 2. Mäkäkäinenová (Fin.) -11,4 (1), 3. Koukalová (ČR) -19,9 (0), 4. Dahlmeierová (Něm.) -25,7 (1), 5. Hauserová (Rak.) -40,9 (0), 6. Hinzová (Něm.) -43,2 (0), 7. Eckhoffová (Nor.) -43,8 (1), 8. Skardinová (Běl.) -44,2 (0), 9. Višněvská (Kaz.) -49,4 (0), 10. Braisazová (Fr.) -51,7 (1), ...15. Puskarčíková -1:05,3 (1), 18. Charvátová -1:15,9 (2), 35. Vítková -1:53,1 (3), 96. Jislová (všichni ČR) -3:50,8 (4).

Průběžné pořadí (po 2 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 103 b., 2. Dorinová Habertová 82, 3. Hauserová 76, 4. Bescondová (Fr.) 73, 5. Koukalová 72, 6. Mäkäräinenová 71, ...10. Puskarčíková 52, 18. Vítková 38, 32. Charvátová 23.

Muži - sprint (10 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 23:31,9 (0 trest. okruhů), 2. Lindström (Švéd.) -41,5 (0), 3. Peiffer -43,6 (0), 4. Doll (oba Něm.) -44,1 (1), 5. Eberhard (Rak.) -46,0 (2), 6. Windisch (It.) -50,6 (0), 7. Babikov (Rus.) -55,6 (0), 8. Desthieux (Fr.) -56,0 (0), 9. Pidrušnyj (Ukr.) -56,5 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -57,3 (1) a Cvetkov (Rus.) -57,3 (0), ...17. Šlesingr -1:06,7 (1), 35. Moravec -1:46,6 (1), 38. Krčmář -1:50,2 (1), 55. Václavík -2:20,5 (2), 93. Soukup (všichni ČR) -3:47,5 (4).

Průběžné pořadí (po 2 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 120, 2. Lindström 86, 3. Björndalen 69, 4. J.T. Bö (oba Nor.) 65, 5. Eberhard 63, 6. Rastogujevs (Lot.) 61, ...17. Šlesingr 40, 26. Moravec 30, 54. Krčmář 3.

Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.