Úžasná premiéra! Ledecká bodovala ve svém prvním sjezdu 24. místem

0
Plekanec o Kladnu: Když se opakují pořád stejné chyby… Skills koučové? Nám stačila ulice
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Úžasná premiéra! Česká snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká obsadila ve sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu 24. místo a hned při prvním startu ve Světovém poháru bodovala. Se suverénním náskokem vyhrála Američanka Lindsey Vonnová.

Dvacetiletá Ledecká až dosud závodila na nejvyšší úrovni ve snowboardingu, ve kterém získala titul mistryně světa v paralelním slalomu a vyhrála pět závodů SP. Na Vonnovou na náročné sjezdovce Kandahar ztratila dcera zpěváka Janka Ledeckého čtyři sekundy.

Vonnová zvládla trať v čase 1:40,80 a Švýcarku Fabienne Suterovou porazila o 1,51 sekundy, třetí skončila domácí Viktoria Rebensburgová. Americká reprezentantka vyhrála pátý ze šesti dosavadních sjezdů a celkově si připsala 76. vítězství v kariéře. Od rekordu Švéda Ingemara Stenmarka ji dělí deset triumfů.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):
Ženy - sjezd:
1. Vonnová (USA) 1:40,80, 2. F. Suterová (Švýc.) -1,51, 3. Rebensburgová (Něm.) -1,57, 4. Yurkiwová (Kan.) -1,80, 5. Rossová (USA) -1,97, 6. Weiratherová (Licht.) -1,99, 7. Miklósová (Maď.) -2,13, 8. N. Fanchiniová -2,33, 9. E. Fanchiniová (obě It.) -2,38, 10. C. Suterová (Švýc.) -2,54, ...24. Ledecká (ČR) -4,05.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 z 9 závodů): 1. Vonnová 500 b., 2. Yurkiwová 328, 3. Hütterová (Rak.) 294, 4. F. Suterová 293, 5. Gutová (Švýc.) 250, 6. Rebensburgová 206, ...41. Ledecká 7, 44. Křížová (ČR) 6.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 41 závodů): 1. Vonnová 1000, 2. Gutová 873, 3. Rebensburgová 740, 4. Hansdotterová (Švéd.) 661, 5. Weiratherová 569, 6. Lösethová (Nor.) 541, ...10. Strachová (ČR) 396, 101. Křížová 8, 105. Ledecká 7.

Ester Ledecká jako lyžařka při své premiéře ve sjezdu SP v Garmisch-Partenkirchenu