Lyžařka Nováková doběhla v SP v Canmore na desítce na 20. místě

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Lyžařka Petra Nováková doběhla v závodě Světového poháru na 10 kilometrů volnou technikou v Canmore dvacátá. Vyhrála Norka Ingvild Östbergová před krajankou Heidi Wengovou, která si tak před sobotní poslední etapou osmidílné Ski Tour Kanada upevnila vedení v pořadí minisérie.

Vedoucí žena průběžného pořadí SP Therese Johaugová z Norska se dnes musela spokojit s šestým místem. Zisk druhého křišťálového glóbu v kariéře tak bude muset potvrdit až v sobotní stíhačce, která uzavře celou sezonu. Před druhou Östbergovou má nyní náskok 184 bodů.

Östbergová dnes nadělila Wengové 23 sekund, třetí Finka Krista Pärmäkoskiová byla pomalejší o další 1,5 sekundy. Johaugová za krajankou zaostala už o 40,1 sekundy, dál ale drží druhé místo v hodnocení Ski Tour.

Bronzová medailistka z mistrovství světa do 23 let Nováková v Kanadě bodovala v sedmém závodě za sebou. Na vítězku ztratila 1:31,1 minuty a v pořadí kanadské série je šestnáctá.