Ital Paris vyhrál sjezd v Norsku, dotahuje ztrátu na malý glóbus

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sjezd Světového poháru v norském Kvitfjellu vyhrál Ital Dominik Paris a zopakoval triumf z posledního závodu v této nejrychlejší disciplíně v únoru ve francouzském Chamonix. Druhý skončil s odstupem dvou desetin sekundy Francouz Valentin Giraud Moine, třetí nejrychlejší v cíli byl Steven Nyman z USA.

V celkovém hodnocení disciplíny se Paris díky stovce bodů za vítězství posunul na třetí místo s těsným odstupem na lídry. O pouhé čtyři body před ním jsou Nor Aksel Lund Svindal, který je od ledna s přetrženými kolenními vazy mimo hru, a krajan Peter Fill. Tomu do čela pomohlo 26 bodů za dnešní desáté místo.

Ve hře o malý křišťálový glóbus ale budou příští středu ve finálovém závodě Světového poháru ve švýcarském Svatém Mořici i další dva lyžaři. Aktuálně čtvrtý Nor Kjetil Jansrud ztrácí 54 bodů na lídry a Francouz Adrien Théaux 66.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Muži - sjezd:

1. Paris (It.) 1:45,98, 2. Giraud Moine (Fr.) -0,20, 3. Nyman (USA) -0,24, 4. Osborne-Paradis (Kan.) -0,30, 5. Jansrud (Nor.) a Feuz (Švýc.) oba -0,36, 7. Kilde (Nor.) -0,79, 8. Ganong (USA) -0,90, 9. Théaux (Fr.) -0,93, 10. Fill (It.) a Clarey (Fr.) oba -0,98.

Průběžné pořadí sjezdu (po 9 z 10 závodů):

1. Fill a Svindal (Nor.) oba 436 b., 3. Paris 432, 4. Jansrud 382, 5. Théaux 370, 6. Fayed (Fr.) 323.Průběžné pořadí SP (po 39 z 44 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1625, 2. Kristoffersen (Nor.) 1272, 3. Pinturault (Fr.) 1080, 4. Svindal 916, 5. Jansrud 913, 6. Paris 745, ...99. Krýzl (ČR) 57.